Sekce: Lifestyle

10 pravidel, která by měl dodržovat každý muž

Datum: 26. 01. 2015 21.00 / Autor: Lucie Formanová
Být úspěšný, to není jen tvrdá práce v byznysu, ale také dřina na sobě samém. Náš život se neustále vyvíjí, nedá se jít pouze konstantní cestou. Problémy moderní doby nás často nenechají nahlédnout do našeho potenciálu, vášně a do našeho pravého účelu. Pro dosažení úspěchu je velmi nutné vlastní sebeřízení. Poznejte sami sebe, dodržujte jednoduchá pravidla a dosáhněte úspěchu.

Cesta, jak se stát lepším, úspěšnějším mužem, není nikterak složitá. Stačí trochu pozměnit životní styl, starat se o sebe a přijmout sám sebe. Přináším vám soubor deseti pravidel pro lepší, šťastnější a úspěšnější život.

1. Myslete na svou hodnotu

Možná už je to omšelé, ale stále platné. Jednejte vždy důstojně a se ctí. Mějte na paměti vaši skutečnou hodnotu a nespokojte se s ničím menším, ať se to zdá být jakkoliv lákavé. A to platí jak v byznysu, tak i v soukromém životě.

2. Nedovolte strachu, aby pohřbil ambice

Každý z nás má spoustu snů a přání. Mnohdy je však jejich zabijákem, nebo důvodem, proč se do nich radši nepouštět a zůstat u snění, strach. Strach, co když se to nepovede, co když budu odmítnut, co když se zostudím, co když prodělám… Strachů je neskutečně mnoho. Chcete-li být úspěšný a šťastný, nikdy nedovolte, aby strach úplně zabil vaše ambice a životní vášně. Vždy se snažte dobýt svět a dosáhnout toho, po čem touží vaše mysl a srdce. Neříkejte si důvody, proč to nejde, radši si položte otázku, co musíte udělat pro to, aby to šlo.

3. Žijte tady a teď

V životě nás rozptylují věci, které nejsou důležité. Mnohdy se příliš babráme v minulosti a přítomnost nám utíká mezi prsty. Přemýšlíme nad tím, co bude v budoucnu a zapomínáme na to, co je teď. Z minulosti si vezměte ponaučení a nechte ji za sebou. Budoucnost nelze předvídat, třeba už zítra ani nebude… Myslete na to, že žijete tady a teď a chovejte se podle toho.

4. Udržujte pozitivní vztahy

Pro dosažení úspěchu je třeba obklopovat se těmi správnými lidmi. Vyhýbejte se negativním lidem, nenechte se jimi stáhnout na dno. Naopak, obklopte se těmi, co sdílejí stejné hodnoty a principy, jako vy. Nebojte se ani lidí úspěšnějších. Můžete se od nich hodně naučit.

5. Zodpovídejte se za své činy

Naučte se přijímat plnou zodpovědnost za své činy. Přijměte své chyby a vezměte si z nich ponaučení. Přestaňte se neustále sami před sebou nebo před ostatními obhajovat. Naučte se přijímat kritiku, která vám pomůže vytvořit tu lepší stránku vás samotných. Přijměte sám sebe a buďte zodpovědný za to, co děláte.

6. Dejte sbohem negativitě

Probouzíte se ráno s negativními pocity? Trápí vás chmurné myšlenky během dne? Naučte se myslet pozitivně! Orientujte se na vítězství a úspěch. Buďte vděčný za to, co máte. Naplánujte si růžovou budoucnost a jděte si za ní. Muž, který si sám sebe neváží a nerespektuje své přednosti, to daleko nedotáhne.

7. Buďte milosrdný, ale s rozumem

Pokud vaši blízcí nebo kolegové potřebují pomocnou ruku, buďte připraven jim pomoci bez ohledu na svůj osobní prospěch. Vaše milosrdenství se vám v dobrém vrátí. Zároveň se ale nenechte využívat, a pokud je to třeba, nebojte se říci NE.

8. Stůjte si za svým slovem

Dodržujte své slovo, pokud jste něco slíbil. Neslibujte nikomu nic, co nedokážete splnit. Stůjte si za svým rozhodnutím, nebojte se činit rozsudky na vlastní pěst. Muž, který neví, co chce, co říká a nedodržuje, co slíbil, si rozhodně nezíská důvěru a přízeň nikoho, kdo za to stojí.

9. Nezamilujte se uspěchaně

Zamilovanost je krásná, ale často nás zaslepuje. A nemyslím teď jen zamilovanost k opačnému pohlaví. Často podlehnete touze po něčem, co nás chytlo za srdce a musíme to za každou cenu mít. Než se však po hlavě pustíte do nového „vztahu“, racionálně zauvažujte, jaké výhody, nevýhody a rizika vám vaše nová „láska“ přinese. Sundáte-li totiž růžové brýle, můžete tvrdě narazit.

10. Přijměte svůj věk

Naučte se jednat způsobem, který odráží váš skutečný věk. Staňte se vzorem, ukažte své zkušenosti, prokažte hodnoty. Nebojte se poukázat na to, že už máte nějakou tu cestu za sebou. Zapomeňte na hrdost a číselnou hodnotu. Berte svůj věk jako svého pomocníka. Čím jste starší, tím respektovanější budete.

Další články
Lifestyle

Šest pravidel boje s kolegou provokatérem: Bránit se, útočit, či ignorovat?

Článek
Podnikání

Jak jednoduše vylepšit váš životopis a přitom si nevymýšlet?

Článek
Podnikání

Nejúčinnější droga podnikatelů - svoboda

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.