Superjachta Serene, která přepsala definici luxusu

Sekce: Lifestyle Datum: 05.01.2016 Autor: Tomáš Durčák
Italský stavitel lodí Fincantieri je největším v Evropě a od roku 2013 čtvrtým největším na světě. Státní podnik staví nejen vojenská plavidla, ale také lodě pro komerční účely. Právě u této společnosti si v roce 2007 ruský magnát přes vodku Yuri Schefflerem objednal svou novou jachtu Serene. Jeho jedinou podmínkou bylo, aby se loď stala vrcholem luxusu na moři, a to bez ohledu na peníze.

Na výsledek si musel Yuri počkat celé čtyři roky, ale když poprvé v srpnu roku 2011 svou novou jachtu Fincantieri Serene spatřil, zřejmě nelitoval. V přístavu na něj čekal 134 metrů dlouhý a v nejširším místě 18,5 metru široký sedmipatrový kolos, na kterém visela cenovka 330 milionů dolarů, což je v přepočtu z tehdejšího kurzu přibližně 6,6 miliardy korun.

Královna přepychu na moři

I když už je jachta stará tři a půl roku, stále jde o jednu z největších a technicky nejvyspělejších soukromých jachet na celém světě. Stroje, které by se s ní dnes mohly měřit, spočítáte na prstech jedné ruky. Vše, co vidíte zvenku, má na svědomí designer Espen Oeino. Luxusní interiér si zase vzala na starost společnost Reymond Langton Design.

Loď zajistí maximální přepych a dokonalý servis až pro 24 osob, o jejichž pohodlí a nezapomenutelný zážitek se postará celkem 52 členů posádky. Jachta disponuje celkem 15 kajutami. Kromě hlavní ložnice zde najdeme VIP kajutu, 7 osobních kajut o dvou místnostech a 3 kajuty pro dvě osoby.

Na každém kroku zde uvidíte nadčasový design a nábytek z těch nejlepších dostupných materiálů. Serene však není jen o luxusu a na oko pěkných věcech. Disponuje také sofistikovanými technologiemi. Například její inteligentní stabilizační systém zajišťuje, že při plavbě nepocítíte prakticky žádné houpání ani naklánění, a to ani v neklidnějších vodách.

fincantieri-serene-2

fincantieri-serene-7

Vybavení, které mohou závidět i stavby na souši

Vybavení jachty obsahuje takové speciality, jako je parkovací hangár pro ponorku, dva helipady, hangár pro helikoptéru, nebo pravá italská pec na pizzu přímo na terase. Jelikož má loď sedm pater, nechybí ani pohodlný výtah. Kromě venkovního bazénu si za špatného počasí můžete zaplavat v krytém vnitřním bazénu s mořskou vodou. Jak venku, tak uvnitř také najdete prostornou Jacuzzi. Tělocvična, klimatizace každé místnosti i kajuty, kino nebo kvalitní WiFi připojení po celé lodi včetně jsou samozřejmostí.

Součástí samotné jachty Serene je i řada dalších vodních dopravních prostředků, které můžete využít. Kromě dvou menších plachetnic je k dispozici kompletní rybářské vybavení, kajak, vodní lyže, wakeboard, vybavení pro potápění a jelikož má loď hangár pro ponorku, tak samozřejmě i ponorka.

fincantieri-serene-10

fincantieri-serene-4

fincantieri-serene-8

fincantieri-serene-16

fincantieri-serene-15

fincantieri-serene-3

Pobyt na lodi může zažít každý, kdo na to má

Na začátku jsem zmínil, že jachta má svého majitele. Ten je však zaneprázdněným byznysmenem, a tak tu a tam svou loď nabízí k pronájmu pro ostatní, kteří by měli zájem strávit na ní týden nebo dva. Agentury, které pronájem nabízejí, hovoří na internetu o ceně necelých 2 milionů dolarů (asi 46 milionů korun) za týden plus výdaje.

Nejsem si úplně jistý, ale zdá se, že výdaje jednoduše znamenají náklady na provoz. Například letos v létě si totiž Serenu pronajal Bill Gates, který za týden na této superluxusní jachtě celkem zaplatil 5 milionů dolarů (asi 115 milionů korun). Cena zřejmě odpovídá, protože jachta údajně spolkne zhruba 2,7 milionu dolarů (asi 53 milionů korun) měsíčně za údržbu a další služby, i když jenom kotví v přístavu.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Khalilah - První karbonová superjachta na světě

Sekce: Lifestyle Datum: 13.09.2015 11:39
48M Super Sport „KHALILAH“ je největší karbonovou jachtou, jaká kdy byla postavena. Na svědomí ji má americký stavitel lodí Palmer Johnson. Co tento zlatočerný skvost na moři dovede a jak vypadá…

La Belle - první jachta navržená speciálně pro ženy je tak trochu plovoucí wellness

Sekce: Lifestyle Datum: 02.03.2015 15:00
Pamatujete si na scénu z kasovního trháku Vlk z Wall Street, ve které Leonardo DiCaprio daruje své krásné manželce Naomi luxusní jachtu? Nyní už si nedovedu představit, že by ji nekoupil luxusní…

Jachta Galactica Star - Luxus, který by stál za hřích

Sekce: Lifestyle Datum: 22.04.2015 20:00
Holanská firma Heesen Yachts si vybudovala pověst velmi sofistikovaného stavitele jachet, který se nebojí ve svých návrzích zkoušet nové designerské i aerodynamické prvky a instalovat do svých lodí…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…