Sekce: Lifestyle

Thajské království - spousta akce, romantiky, jídla, úsměvů...

Datum: 25. 12. 2014 15.00 / Autor: Alena Vrabcová
Je jedno, jestli se chcete válet na super romantické pláži, nebo u bazénu v nejvyšším patře hotelu, projíždět se po silnicích na skútru, či terénem na slonovi. Je jedno, jestli rádi ochutnáváte speciality asijské kuchyně v luxusních restauracích, nebo u pouličních prodejců, zajímají vás spíš historické památky, nebo holdujete moderní architektuře. V Thajsku si můžete dovolenou naplánovat přesně podle svého gusta a vždycky nebudete vědět, kam dřív skočit.

Ostrovy nabízí písek, západy slunce či beach party, pevnina zase památky a noční život

Tento kus země, dříve zvaný Siamské království, uspokojí každého. Nespočet ostrovů láká ty, kteří se chtějí rozplývat nad fantastickými západy slunce. Ať už na soukromé pláži, nebo při romantické večeři v nádherné plážové restauraci, případně baru. Sezení na pohodlných polštářových křeslech na písku pár metrů od moře za svitu fireshow a hvězd nemá chybu. Příznivci divočejší zábavy vyráží na Koh Phangan na Fool Moon Party. Ostrovy jsou ideální variantou i pro ty, kteří hledají dobrodružství pod hladinou moře. Nejznámější potápěčská centra jsou na Koh Phi Phi či Koh Tao. Pokud si vystačíte s pocitem, že vám nikde nic neuteče a nejmíň ze všeho nějaký zvlčelý život, můžete si užívat klidných krás tichých bungalovů na Koh Samui nebo Koh Samedu.

I pevninská část Thajského království má co nabídnout. Vlastně nebudete vědět, kam dřív skočit. Třeba oblíbené město Chiang Mai v severní části země. Z tohoto turistického centra dosáhnete na všechny aktivity, které vás napadnou. Ať už kdejaké tajtrlíkování se slony, včetně společného koupání v řece, návštěvu tygřince, kde si vyberete, jestli se pomazlíte s tygrem malým, středím, nebo velkým. Jsou tu přírodní parky s různě náročnými stezkami, vodopády či motýlí farmou. Chiang Mai má krásnou zoologickou zahradu. A jak jinak, i rušný noční život společně s nepřeberným množstvím chrámů.

Za návštěvu stojí i Chiang Rai nedaleko barmských a laoských hranic. Odtud se můžete vydat do vesnice, kde si ženy zdobí a zároveň velmi prodlužují krky typickými kroužky.

Bangkok - Vše, po čem toužíte

A pak více než osmimilionový Bangkok. Patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města světa. A Thajci se turismu umí skvěle přizpůsobit. Najdete zde cokoliv. Čínskou čtvrť, noblesní hotely na Sukhumvit Road, či mezi batůžkáři oblíbenou třídu Khao San. Zde to žije ve dne v noci. Bary, restaurace, krámky, hotely, masérské i krejčovské salóny, vše vedle sebe doslova na dosah. Bangkok je známý i ulicemi plnými kabaretů, erotických show a lehkých žen, mužů a těch dalších. A co v Bangkoku nevynechat?

Projížďku po řece moto taxíkem, návštěvu luxusních obchodních center ve čtvrti Siam a jízdu tuk tukem. Ačkoliv daleko pohodlnější jsou klimatizované taxíky, ve kterých bude ušetřena vaše dýchací soustava od všudypřítomného silničního smogu. Ušetřena bude i vaše peněženka, neboť jízda tuk tukem je - kupodivu - několikanásobně dražší. Ano, dá se říct, že vlivem velké poptávky se z tuk tukářů časem stali bezostyšní lumpové, kteří s úsměvem sedřou ze zákazníka kůži.

Pár tipů pro cestovatele

Kdy do Thajska vyrazit: Ideálně mimo sezónu monzunů. Ta trvá od června do října. V jižním Thajsku může pořádně sprchnout i v období od prosince do konce února.

Na co si dát pozor: Na kapsáře. Jako všude jinde. Na řidiče tuk tuků  - cenu dohodnout předem. Nevěřte jim, když na mapě ukážou, jak strašně daleko vás musí svézt. Pokud vyrážíte za zábavou spojenou s erotickými hrátkami, ujistěte se, že vámi vybraná kráska kdysi nemutovala. Nejlépe ještě předtím, než s ní(m) hupsnete do postele. A pozor, aby vás ještě neokradla. Dále na komáry, kteří přenáší horečku dengue. Její aktuální výskyt zjistíte na internetu. Ochrana je prostá a jmenuje se krém proti komárům. Na to, že když platíte tisícovkou, klidně vám bude thajský obchodník drze tvrdit, že jste mu dali pěti kilo. Na padělky, pokud se rozhodněte koupit počítač nebo hodinky. Nejlépe uděláte, když pro to vyrazíte do lepšího obchodního centra.

Jak sehnat výlet, ať už za slony či jízdu na kajaku? V každém hotelu. Případně u cestovních kanceláří. Vše je s nejvyšším servisem - ráno vás vyzvedne auto, večer vás zase vrátí. Co budete podnikat mezi tím, je čistě na vašem výběru a požadované formě zábavy.

Důležitý zdejší zvyk: Když zpozorujete, že se kolem vás všichni zastavili, případně postavili a stojí, a z amplionů se náhle ponese hudba, také se postavte. Právě se vzdává čest králi za zvuku státní hymny. Tohle vás určitě potká, když půjdete do kina, ale klidně i na vlakovém nádraží.

Žraloci: Sezona žraloků obrovských není dlouhá. Pokud je toto váš důvod návštěvy Thajska, vyrazte nejlépe v dubnu.

Úsměv: Thajsko je známé jako země úsměvů. Co na tom, že většina z nich není ani v nejmenším míněna upřímně. Thajec za úsměvem může schovávat cokoliv. Ať už je to nějaký vlastní problém, obchodní snaha zalíbit se, nebo pohrdání farangy, což je hanlivé označení bílých turistů. Thajci mají úsměv tak nějak svou kulturou předepsaný, a tedy i skvěle natrénovaný. Jeho neupřímnost nepoznáte, a proto vás nebude trápit, co je za ním. Naopak, bude vás hřát stejně jako zdejší tropické slunce.

 
Zdroj fotografie: Wikipedia
Další články
Lifestyle

Nejvíc vtipných a neuvěřitelných historek jsem si přivezla z Indie

Článek
Podnikání

Ráj na Bahamách: Kupte si luxusní ostrov Charles Island

Článek
Lifestyle

7 vychytávek, které vám ulehčí cestování

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.