Sekce: Lifestyle

Nová Audi A8 aneb čím bude jezdit manažer, který si potrpí na technologie

Datum: 13. 08. 2017 14.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Vůz potěší milovníky technologických vychytávek, dostatku místa a různých druhů masáží.

Víc než jen auto.

Přesně to stojí propagačních materiálech nové A8. Za invenci na poli copywritingu tak čtyři kruhy rozhodně nepochválíme. “Víc než” je zkrátka berličkou, která tu s námi asi bude navždy.

Pojďme ale k vozu. Vypadá zhruba takto. Design je prý více sportovní, připomíná kupé a zároveň zůstavá ikonickým. Přeloženo do češitny - drobné úpravy tam jsou, ale žádného automobilového fanouška nijak zvlášť nepřekvapí.

Nejnovější iPhone plný aplikací na organizaci času a zvýšení produktivity a chytré hodinky může moderní korporátní CEO milující technologie doplnit také přiznačným vozem. Když chce kolem sebe budouvat startupovou auru, sáhne po Tesle.

V každém dalším případě pro něj bude zajímavou volbou nová “á-osma”, která svou atraktivitu zvyšuje ani ne tak designem, jako právě použitím technologií.

S vozem těchto rozměrů (délka 5,2 metrů) nemusí být zcela snadné parkovat. Proto vám Audi dodá appku, která se o vše postará za vás. Klidně vystoupíte, vezmete svůj chytrý telefon a vůz sám zaparkuje. Podélné parkování, zacouvání… vše půjde.

Použití umělé inteligence nekončí parkováním. Stejné pohodlí si budete moci užít v dopravní koloně. Přepnete na “autopilota”, který vyřeší popojíždění za vás. Cesty do Brna se tedy možná budou dát přežít.

Zabudované 4G LTE připojení zajistí, že vůz bude sbírat informace od ostatních vozů (Audi). O případných omezeních, nehodách či objížďkách budete moci být informováni včas.

Většina speciálních funkcí bude samozřejmě za příplatek. Ten ovšem pro někoho, kdo reálně uvažuje o koupi A8, nemůže být problémem. Ceny nové A8 budou začínat na úrovni 2 300 000 korun.
Zdroj obrazových materiálů: Audi

Další články
Podnikání

Který z technologických gigantů bude mít navrch?

Lednová investiční konference Montyrich Ambassadors
Článek
Lifestyle

Audi RS6: znovu Gallardo v kombíku ?

Článek
Lifestyle

Vyvěsilo BMW bílou vlajku Mercedesu S65 AMG a Audi S8?

Ke konci dubna se všude vyrojily “zaručené“ zprávy o příchozím BMW M7. Nechyběly detailní informace o velkých spoilerech, difuzoru nebo výfukovém systému.
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.