Sekce: Lifestyle

Elon Musk “to” dokázal… a nyní se chystá na peklo

Elektrický sen pokračuje
Datum: 30. 07. 2017 15.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Vizionář, duchovní otec Tesly a SpaceX, geek a snílek. Musk překonal další milník, když v pátek předal šťastlivcům první kusy revolučního Modelu 3. Maraton koktejlů a oslav se ale nekoná. Ta nejtěžší výzva teprve přijde.

Páteční večer se zapíše do dějin. Minimálně do těch interních v rámci Tesly. Byla to grandiozní událost, kde za velkého potlesku došlo k předání několika vozů. Vozů, které jsou dalším krokem k nejvíce ambicioznímu podnikatelskému plánu naší doby – přejít od klasických aut k elektrickým, a to v celosvětovém měřítku.

V žádném případě to ale neznamená, že vizí je nacpat Teslu do každé rodiny na planetě. Musk několikrát prohlásil, že největším úspěchem Tesly bude demonstrovat, jak skvělé může elektrické auto být… a tím inspirovat ostatní, v tomto směru dříve poměrně rigidní, automobilky.

Jak již bylo řečeno, páteční slavnost je teprve malou částí skládanky. Nyní přichází nejtěžší úkol – všechna ta auta vyrobit.

Nutno podotknout, že společnost zatím vyrobila pouze několik desítek Modelu 3. Podle Muskova plánu by jich měla vyrobit sto během srpna a 20 tisíc do konce roku. Pokud se teprve nyní rozhodnete k objednávce, vůz budete řídit nejdříve na konci roku 2018.

Graf znázorňující, jak bude pokračovat výroba Modelu 3 – čeká se exponencionální růst
Tato “čekací doba” podtrhává výzvu, která všechny v Tesle čeká. Musk uvedl, že se počet rezervací (= složení záloh) Modelu 3 přehoupl přes půl milionu. „Upřímně musím říct, že nás čeká minimálně půl roku výrobního pekla,“ přiznal v pátek zaměstnancům.

Tesla celkově zatím dodala “pouze” něco málo přes 100 tisíc vozů. Firma se také nachází uprostřed procesu budování “Gigatovárny”, kde mají vznikat baterie do modelů 3, S a X. Navíc je téměř jisté, že jedna taková továrna nestačí a Musk již aktivně hledá prostory pro další výrobny.

Sečteno, podtrženo – výzev je mnoho a budoucnost je nejistá. Přesto můžeme alespoň v rychlosti oslavit další milník směrem k lepším zítřkům. Masově dostupný Model 3 je významným krokem kupředu.


Cena: 35 tisíc dolarů (základní model)
Dojezd: 345 km na jedno nabití
Z 0 na 100: pod šest sekund
Image internetového podnikatele: 100 % (platné v ČR)

Další články
Podnikání

TESLO, máme problém aneb proč se z Modelu 3 již nyní Elon potí

Ovace, které nikdo nečekal
Článek
Podnikání

Elon Musk: Když se sny stanou skutečností

Článek
Podnikání

Recenze: Elon Musk

Po smrti Steva Jobse našla Amerika novou modlu v podobě rodáka z Jihoafrické republiky
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.