Sekce: Lifestyle

Reklamy i výhry. Tito sportovci vydělali v roce 2016 nejvíce peněz

Datum: 26. 07. 2017 15.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Příjmy nejlepších vrcholových sportovců předčí výplatní pásky mnohých bankéřů i hedgeových manažerů. Kdo sedí na zlatém sportovním trůnu? A komu generují nejvíce peněz sponzorské smlouvy?

Server howmuch.net přišel se zajímavým grafem, kde porovnává výdělky nejlepších sportovců. Najdeme na něm tenisty, fotbalisty nebo golfisty. Jedno místo zaujímá také atlet a jedno bojovník MMA.

Na vertikále je kumulovaná hodnota sponzorských smluv a příjmů z reklamy. Na horizontále pak samotné výhry, respektive výplaty.

Nikoho, kdo alespoň trochu sleduje sport, asi nepřekvapí, že na nejvíce peněz si sáhl Cristiano Ronaldo. Za loňský rok vydělal CR7 93 milionů dolarů, z čehož 58 milionů dolarů tvořila výplata a zbytek reklamní a sponzorské smlouvy. Na pomyslném druhém místě skončil tahoun Cleveland Cavaliers LeBron James. Za ním následuje další fotbalová superhvězda Lionel Messi s osmdesáti miliony.

Stejnou částku loni vydělali atlet Usain Bolt a bojovník s prořízlou pusou Conor McGregor. Oba dva sportovci si přišli na 34 milionů dolarů.

Když se na graf zadíváte pozorněji, všimnete si, že sponzorské a reklamní smlouvy se týkají převážně tenistů a basketbalistů. Špičkoví hráči baseballu si na tyto peníze prakticky nesáhnou. Důvodů je hned několik. Baseball není tak globálním sportem, jeho publikum stárne a hvězdný jedinec se přes svůj um tak nějak “ztratí” v týmu. Když se značka dívá po někom, s kým spojí své jméno, jde jí především o popularitu daného sportovce. A přiznejte si sami – kolik hráčů baseballu znáte?

Poslední zajímavostí, která stojí za zmínku, je úmístění Tigera Woodse. Bývalá světová golfová jednička a jeden z nejlepších golfistů všech dob vydělal 37 milionů dolarů… aniž by za loňský rok odehrál jediný turnaj.

Další články
Podnikání

5 důvodů, proč jsou sportovci nejlepšími zaměstnanci

Článek
Podnikání

Fenomén Super Bowl, aneb 3,7 milionů korun za 1 sekundu reklamy

Článek
Podnikání

ČNB devízové intervence neukončí dříve než v roce 2016

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.