Sekce: Lifestyle

3 místa, kde si v létě za málo peněz žít jako milionář

Classy budget travel
Datum: 23. 07. 2017 19.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Myslíte, že byste si letos zasloužili ještě jednu dovolenou, ale místa jako St. Barts, Aspen nebo Ibiza jsou tak trochu mimo letní rozpočet? Níže naleznete tři destinace, kde si s minimálními náklady udržíte vysoký standard.

Albánské (ne)poznané pláže

Autentické vesničky, čisté zlatavé pláže a průzračná voda? I taková panoramata může poskytnout Albánie. Jedna z nejlevnějších zemí Evropy není ani zdaleka tak turisticky vytížená jako například Chorvatsko. To ocení zejména ti, kteří se nechtějí na pláži přetlačovat s krajany. 

Pokud by se vám přesto na první pohled zdála “Albánská riviéra” přeplněná, nebojte se s hledáním vhodné pláže experimentovat. Stále totiž existují místa, k nimž nebyla vytvořena cesta odpovídající západním představám o pozemní komunikaci. K dopravě kolem pobřeží ovšem nevyužívejte taxi, neb za kilometr se zde platí i přes padesát korun. Mnohem lépe vás vyjde pronájem automobilu - počítat můžete s pětistovkou na den.

Co se týče ubytování, tak ani na moment nepřemýšlejte o hotelu. Během pár minut klikání na Airbnb naleznete naprosto skvostnou nemovitost s výhledem na moře. Noc vás bude stát méně než tisíc korun. Než se už na místě rozhodnete pro večerní posezení na terase, vyražte do obchodu - lahev dobrého vína zde běžně koupíte za něco málo přes sto korun.

Makedonská jezera

Druhý tip se dá pohodlně cestovatelsky spojit s prvním. Dvoumilionová Makedonie je domovem malebných jezer, z nichž to nejkrásnější a největší leží přímo na hranicích s Albánií. Příjemné bydlení se na Airbnb pohybuje okolo sedmi set korun. Pokud neřídíte, nebo nemáte z jiných (vinných) důvodů zájem řídit, nebojte se využívat místních taxi služeb. Jezdí se cenu okolo deseti korun za kilometr, takže jste na úrovni českého Uberu.

Turistické oko potěší množství středověkých kostelů, stejně jako mnoho zachovalých amfiteátrů z dob Starého Říma. Co se týče gastronomie, tak si podobně jako v Albánii dopřejete vysokou úroveň za nízké peníze. Dobré místní víno přijde i na méně než sto korun. Skvělé jídlo v restauraci s domácí makedonskou kuchyní lze pro dva lidi pořídit za tři sta korun.

Bulharské (golfové) hory

Kdybyste se najednou objevili pod bulharským pohořím Pirin, snadno byste mohli nabýt dojmu, že jste ve Švýcarsku. Perfektní nakupování, dobré restaurace, dechberoucí výhledy či golfová hřiště prvotřídní kvality. Oproti Švýcarsku to však má jednu nepatrnou výhodu - se všemi radovánkami jste na zlomku ceny.

Místo, které si poznamenejte, se jmenuje Razlog. Netřeba využívat Airbnb, příjemný apartmán, z jehož obývacího pokoje vstoupíte přímo na fairway, vyjde na tisíc korun. Pokud jste doposud nepropadli golfu, je velice pravděpodobné, že zde se tomu tak stane.

Další články
Podnikání

Škodovce se daří, v Evropě byla v létě nejrychleji rostoucí automobilkou

Článek
Lifestyle

S golfovým míčkem do balonu

Článek
Podnikání

Pharrell Williams: Multitalentovaný milionář, který jen málokdy šlápne vedle

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.