Sekce: Lifestyle

Další luxusní milník překonán: Rolls-Royce vyrobil auto s nejvyšší cenovkou v historii

Datum: 02. 07. 2017 12.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Co uděláte, když máte tolik peněz, že vám klasický Rolls-Royce nestačí? Necháte si jej vyrobit kompletně podle svých představ.

Drahá auta, o nichž čas od času píšeme, můžete pořídit za sto, dvě stě a někdy i pět set tisíc dolarů. Nový Rolls-Royce, vyrobený na zakázku pro neznámého kupce, údajně vyjde na částku mezi deseti a zhruba třinácti miliony dolary.Rolls-Royce 'Sweptail' je tak nejdražším nově vyrobeným autem všech dob. Více peněz zaplatíte pouze za některé sběratelské kousky z let minulých.

Budoucí majitel chtěl, aby jeho nový vůz co nejvíce připomínal tradiční modely z první poloviny minulého století - to se povedlo zejména díky masce (na dnešní poměry) netradičně velkých rozměrů.

Auto bude říkat pane tomu, kdo je podle všeho velkým fanouškem jachet, čemuž odpovídá tvar strešního panoramatického okna.

Šéf designu luxusní automobilky dodává k novince následující: „Je to jako nejlepší oblečení na míru. Tento Rolls-Royce je navržen a ručně vyroben tak, aby seděl konkrétnímu zákazníkovi.“

Firma s dvojtým R se zkrátka znovu ukázala, jako špička na poli luxusní zahálky.

Další články
Lifestyle

BMW doplnilo celou řadu, X7 vznikne s pomocí Rolls-Royce

Článek
Podnikání

Aerotech bude vyrábět díly leteckých motorů Rolls-Royce

Článek
Lifestyle

Nejluxusnější značka na světě se chce „ušpinit“. SUV od Rolls-Royce potvrzeno

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.