Sekce: Lifestyle

Zbrusu nové BMW řady 8 je autem, kterým rozhodně chcete jezdit

Moderní elegán z Mnichova
Datum: 28. 05. 2017 18.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Tato nová “osmička”, která naplno odstartuje pravděpodobně v roce 2018, vzdává hold staré sestřičce z devadesátých let. Mnichovská automobilka chce tímto kouskem přímo konkurovat kupé od Mercedesu a Lexusu LC.

Tady to všechno začalo. Takto vypadá původní model vyráběný mezi lety 1989 až 1999. Debutoval v září roku 1989 ve Frankfurtu a jeho vývoj stál automobilku více než miliardu dolarů (přepočteno z tehdejších marek). Revoluční vůz se však nenarodil do ideální doby, a to zejména z hlediska globální ekonomiky. Za sedm let se jej v Americe prodalo pouze sedm tisíc kusů, a tak se zde v roce 1997 stáhl z prodeje. V Evropě vydržel ještě dva roky, přesto se ho po celém světě prodalo pouze něco málo přes 31 tisíc kusů.Nyní se po více než patnácti letech vrací na scénu ve velké parádě! Mírně upravená ikonická maska působí na první pohled agresivně. Prodloužená kapota a ostrá světla dělají z takové karoserie CLS úplného domácího mazlíčka.

Všechny křivky směřují k tomu, že vůz bude mít skvělou aerodynamiku. Dávají jasný signál – toto bude především pravé sportovní auto.

Základní model by měl být opatřen dvoulitrovým benzinovým motorem. Značka však očekává, že většinu prodejů bude tvořit silnější třílitrový motor. Varianta M8 bude ještě mužnější a údajně bude přímo konkurovat Mercedesu S63 (AMG).

Interiér nabízí vše, co od BMW v roce 2018 očekáváte – pohodlí v kombinaci s digitálními prvky.

Nejdostupnější verze vyjde na něco málo přes dva miliony korun. Za vybavenější modely zaplatíte minimálně o polovinu více.Už víte, komu ukážete záda?


Zdroj fotografií: BMW

Další články
Podnikání

Chcete na svém byznysu pracovat efektivně i z domova? Základní rady, jak na to

Článek
Podnikání

Chcete podnikat a přetvářet okolí? Postavte nové byty, lidé vám utrhnou ruce

aneb jak se stát developerem
Článek
Lifestyle

10 důvodů, proč jezdit na dovolenou na 10 dnů

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.