Sekce: Lifestyle

Čím láká korporát mladé lidi? Tím, co vám startup nenabídne

Sociální jistoty a dovolená v Jugoslávii
Datum: 10. 05. 2017 15.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Jeden by dnes skoro nabyl dojmu, že všichni mladí, nadějní a bystří lidé dali nadobro sbohem velkým korporacím. Pevně stanovená pracovní doba, kanceláře bez zvířat a několik vrstev managementu není přece nic, co by mladé lidi lákalo… nebo?

Nedávno jsem se účastnil náborové akce nejmenované konzultační společnosti. Tisíce zaměstnanců ve více než sto zemích po celém světě. Její česká pobočka nijak překvapivě trpí nedostatkem lidí, zejména těch nově nastupujících – absolventů. Snaží se je lákat mnoha způsoby. V tomto případě firma zvolila jakési seznamovací odpoledne. Welcome drink, raut, popis práce jednotlivých oddělení a prohlídka rozsáhlých kanceláří, kterou vedl všem dobře známý stand-up komik. Na konci všichni dostali obuv s logem firmy. Snaha se tedy cení!

Není to však tak, že by se velké firmy musely tímto způsobem vnucovat. Zdaleka ne všichni absolventi si totiž usmysleli, že půjdou pracovat do nějakého startupu. Na této akci jsem potkal zástupy (nižší stovky) studentů a čerstvých absolventů, kteří v takto velké firmě buď pracují, nebo to mají v plánu. Co je láká?

Nemusí umět vše

Velké firmy si na rozdíl od startupů potrpí na vysokoškolském vzdělání. O to méně je ale zajímají předchozí zkušenosti. Několik lidí mi potvrdilo, že během své krátké kariéry vystřídali hned několik pozic. „Tady máte čas si všechno osahat a v podstatě se učíte za pochodu,“ pochvaloval si student třetího ročníku VŠE. Velké společnosti si vás vychovají, startup naopak žádá zkušené jedince, které nevodí za ruku.

Jistota a prestiž

Jakkoli úsměvně může toto slovo znít, pro mnohé lidi je jistota klíčovým aspektem, podle nějž si vybírají zaměstnavatele. „U startupu nevíte, jestli tady za tři měsíce bude a to je něco, co bych nerad riskoval,“ uvedl jeden ze zúčastněných. Nepochybně i velká firma může jít ke dnu (vzpomeňme třeba na Enron), ale v případě startupů je úspěšný jeden z deseti.

Zároveň pořád platí, že působení ve velké nadnárodní společnosti je bráno jako solidní zářez na vašem CV. Když se následně budete hlásit do jiné společnosti, slouží tato zkušenost jako jakási validace vaší osobnosti.

Flexibilita

O té se ve startupech hojně hovoří. Často se jí míní možnost pracovat z domova a volná pracovní doba. Jakmile máte vše hotovo, můžete jít. Korporace, která si díky své velikosti stále drží pevnou pracovní dobu, nabízí pro studenty flexibilitu jiného charakteru – vyjde vstříc v případě zkoušky nebo neplánované lekce.

Další články
Podnikání

Chceme lidi především inspirovat a přiblížit jim startupovou komunitu, říká organizátor Startup Festivalu

Článek
Podnikání

Mládí vpřed! Toto jsou výhody a nevýhody studentského podnikání

Článek
Podnikání

Recenze: Lean Startup

Kniha Erica Riese si od svého vydání vybudovala solidní renomé. Je to zasloužené?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.