Sekce: Lifestyle

Za golfem do Řecka? Za nás ano!

Nezapomenutelná a netradiční golfová dovolená
Datum: 10. 04. 2017 12.00 / Autor: Petra Zlámalová
V posledních letech se stále více lidí přiklání k aktivně trávené dovolené. Zároveň v populaci citelně roste obliba golfu. Jak obě prohlášení souvisí?

Řecko je právem považováno za ideální místo pro dovolenou, přitom jsou tyto romantické ostrovy s nádechem exotiky v dosahu necelých tří hodin letu. Poklidný řecký styl života, žádný stres, azurově modré nebe, nádherné pláže a hřejivé slunce. To vše navodí tu pravou prázdninovou atmosféru a zároveň přímo vybízí k propojení odpočinku s nějakou akcí. Co víc si přát? No přece golf!

Možná jste doposud nebyli zvyklí spojovat dovolenou u moře a písečnou pláž se zelení greenu, nicméně právě Řecko skýtá skvělé destinace k nezapomenutelnému golfovému zážitku. Je tedy jen na vás, zda dáte přednost relaxaci a prosluněným plážím nebo své vášni pro hru a golfovému odpališti.

Pokud zde strávíte golfovou dovolenou, stane se pro vás Řecko po této zkušenosti destinací greenu zaslíbenou. Golfová hřiště naleznete na mnoha atraktivních místech jak na pevnině, tak na ostrovech jako je ostrov Peloponés, Kypr, Kréta, Korfu nebo Rhodos. Golfová hřiště v Řecku odpovídají obvyklým až vysokým standardům a mají velice kvalitní zázemí. Samozřejmostí je pak i přeprava golfových bagů či možnost pojištění golfového vybavení. Zejména na Krétě a v rezortu Costa Navarino lze pak propojit veškerý komfort a luxus se zážitky, na které si jen vzpomenete.

Golfový komplex Costa Navarino 

V oblasti Messinia 270 kilometrů od Athén na jihozápadě Peloponéského poloostrova se nachází turistický komplex se dvěma exkluzivními hotely postavenými ve dvou stylech. Špičkový luxusní hotel The Romanos doprovázený Westin Resortem, jenž je postaven z kamene. Inspirací při výstavbě Westin rezortu byla starobylá messinianská sídla, z tohoto důvodu také hotel Westin Costa Navarino skvěle zapadá do okolní krajiny. Hostům je k dispozici veškerý servis včetně hotelových lázní, které se rozkládají na ploše 4 kilometrů čtverečních. Zde na vás čekají i tradiční olejové terapie, které jsou místní specialitou, bylinné sauny, parní lázně a mnoho dalších procedur. Samozřejmostí je venkovní i vnitřní vyhřívaný bazén, vířivky, sauny a dětský svět včetně školky a jeslí s profesionálním dozorem. Sportovní nadšenci pro změnu uvítají specializovaný golfový obchod či sportovní centrum, které nabízí široký výběr všech aktivit. Přímořská a na řecké poměry hodně zelená část Peloponésu se pro golfová hřiště přímo nabízí. Na golfové nadšence zde čekají dvě mistrovská 18jamková golfová hřiště: The Dunes Course a The Bay, vhodná nejen pro mezinárodní soutěže, ale i pro amatéry téměř všech úrovní.

Moderní hřiště The Dunes Course zasadil designér Bernhard Langer přirozeně do krajiny. V rámci terénu jsou zde zkombinovány originálně zvlněné pásy trávy a písku. Designér velice chytře využil rozmanitostí terénu a hráčům se tím pádem nabízí okouzlující výhledy na moře a řeku. Přídech dokonalosti celému projektu dodávají písečné duny a starobylé olivovníky, jež dokreslují poetický obraz hřiště. 

Oproti tomu golfové hřiště The Bay Course, jež bylo navrženo architektem Robertem Trentem Jonesem, bylo situováno do rovinatého terénu přímo na pobřeží zátoky. V rámci greenu na vás čeká procházka dlouhá téměř 6 kilometrů, během níž vás čeká strhující výhled na moře nebo město Pylos. Úžehu se však bát v horkých dnech nemusíte, na fairway budete i za slunečného počasí dostatečně chránění stromy, které celé hřiště lemují. Z nich lze při troše štěstí dokonce i ochutnat plody. Součástí hřiště je i cvičná louka či putting green.

Golf na Krétě

Budete-li pobývat na severovýchodním pobřeží Kréty, pak na vás v dosahu přibližně 10–15 minut čeká 18jamkové golfové hřiště Crete Golf Club, které bylo v roce 2003 navrženo architektem Bobem Huntem a kompletně zrekonstruováno v roce 2015. Hřiště je situováno necelých 15 minut jízdy od Heraklionu, na písčité pláže Hersonissosu se golfisté dostanou za necelé 3 minuty. Hráči Crete Golf klubu pak ocení středomořské kopcovité prostředí, díky čemuž se lze opět kochat vizuálně bohatou mořskou scenérií.

Závěrem lze tedy konstatovat, že díky modernímu zázemí, kvalitním službám a klimatickým podmínkám, jež umožňují využívat golfová hřiště téměř celý rok, jsou řecké golfové destinace ideálním místem pro nezapomenutelnou aktivní dovolenou.

Další články
Podnikání

F12 Berlinetta: Nejrychlejší Ferrari

Článek
Podnikání

Bezchybné hodinky Breitling Navitimer

Článek
Podnikání

Johnnie Walker: Keep walking!

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.