Sekce: Lifestyle

Jak se vyrábí fenomenální Rolls-Royce? Preciznost, tradice... zkrátka nádhera

Datum: 17. 03. 2017 18.00 / Autor: Vlasta Holéciová
Znalkyně módy nedají dopustit na ručně šité kabelky Luis Vuitton, milovníci hodinářského umění zase vzývají slavnou manufakturu ze Ženevy, hodinářskou firmu Patek Philippe. I svět luxusních vozů má svůj fenomén. Je jím ikonická značka Rolls-Royce.

Limity neexistují

Ano, to je to, co dělá legendu legendou. Limity v přání zákazníka od doby počátků firmy Rolls-Royce zkrátka neexistují. A tak řemeslníci v továrně v Goodwoodu na jihu Anglie, kde se vozy vyrábějí, zhmotní jakoukoliv vaši seberozmarnější touhu. Vše v dokonalé ruční práci. 

Vedle nejlepších technologií, které výrobce považuje za samozřejmost, jsou to totiž především použité materiály a jejich obrovská škála, které zdobí interiér každého vozu. Každý je tak skutečným originálem. Namátkou, pro interiér svého miláčka si můžete vybrat z více než 330 druhů povrchových úprav dřev a v oblasti barev máte k dispozici 44 tisíc odstínů. Mimochodem je to maximum, které dokáže lidské oko rozeznat.

Nahlédněte do manufaktury Rolls-Royce níže

Firma Rolls-Royce Motors Cars byla založena před 111 lety Charlesem Rollsem a Henry Roycem

Jediná hranice, o které tak můžeme hovořit, je lhůta dodání vozu a souvisí právě s rozličnými přáními budoucích majitelů. Ve standardním čase jsou to tři měsíce, druhou kategorií jsou vozy, které jsou unikátem samy o sobě. Jedná se o malé série vozů, které jsou vyráběny v rámci určité kolekce a dodávány během 12 až 15 měsíců. Samostatnou kapitolou jsou vozy pojmenované ve speciálním programu Bespoke. Tady se opravdu vašim představám meze nekladou. Chcete mít kapsy dveří vyšité skotským tylem? Není problém, cokoliv bude splněno. V tomto případě je lhůta dodání okolo 9 měsíců. 

Solitér s dynamickými jízdními vlastnostmi

Nejen to, že RR přitahuje svou jedinečností pozornost na silnici, je radost v něm sedět jako pasažér, ale je také zážitek jej řídit. Auto má dynamické jízdní schopnosti, koneckonců v posledních letech je orientace na prožitek ze samotné jízdy významným posunem. Navíc díky tomu, že Rolls-Royce patří pod značku BMW, můžete si zároveň užívat ty nejmodernější technologie a vybavení. 

Ve srovnání s ostatními vozy v luxusním segmentu je Rolls-Royce velice edukovaný a svým majitelům poskytuje veškerý infotainment. Aktuální novinkou ze stáje Rolls-Royce je edice Black Badge, která je v prodeji od třetího čtvrtletí tohoto roku. Black Bedge je ve znamení dramatické sportovnosti, připravte se tedy na vyšší výkon a sportovnější design. Třešničkou na dortu budiž celokarbonová kola.

Další články
Lifestyle

Rolls-Royce: Známka úspěchu

Článek
Lifestyle

Rolls-Royce driftující po britském panství! Kdo je Tax The Rich?

Článek
Lifestyle

BMW doplnilo celou řadu, X7 vznikne s pomocí Rolls-Royce

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.