Sekce: Lifestyle

8 fantastických zaměstnaneckých benefitů, které na vás čekají v Googlu, Facebooku nebo v Airbnb

Datum: 10. 03. 2017 14.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Šampon na vlasy, balík stravenek nebo pětiprocentní sleva na nákup? V žádném případě. Moderní společnosti bourají zažité standardy a o své lidi se starají náležitě. Sestavili jsme seznam osmi zaměstnaneckých benefitů, o kterých se většině lidí zatím může pouze zdát.

Netflix není pouze streamovací platforma skvělých pořadů, ale také solidní zaměstnavatel. Svým lidem nabízí rok placené rodičovské dovolené. Rodiče se po čase mohou do společnosti vrátit na zkrácený nebo plný úvazek a využívat volna kdykoli jej budou potřebovat.

Pokud pracujete ve Facebooku a narodí se vám dítě, dostanete čtyři tisíce dolarů v hotovosti. Tento benefit se ve firmě označuje jako “baby cash”.

Airbnb nezískalo titul nejlepšího zaměstnavatele roku 2016 náhodou. Jeho zaměstnanci mají nárok na cestovní stipendium v hodnotě necelých padesáti tisíc korun ročně. Dostávají jej každý rok.

Burton, výrobce snowboardů, příslušenství a oblečení, zaměstnancům poskytuje permanentky na horské svahy, stejně tak operativní dny volna, když přijde velká sněhová nadílka. 

Cloudová telekomunikační společnost Twilio vám v případě, že rozšíříte její řady, poskytne zdarma čtečku knih Kindle a každý měsíc zhruba sedm set korun na nákup nových titulů.

Při práci v sociální síti Twitter se můžete nechat ošetřit metodou akupunktury, a to přímo na pracovišti.

 

Strůjce “nejšťastnějších míst na zemi” – společnost Walt Disney – dává svým zaměstnancům volné vstupy do parků po celém světě. Součástí jsou také slevy na hotely a merchandise. 

Pakliže pracujete v Googlu a zastihne vás smrt, vaše partnerka (či váš partner) bude pobírat po dobu deseti let polovinu vaší měsíční mzdy.

Další články
Podnikání

Zlato nebo ropa? Podzimní investiční soutěž, ve které se naučíte obchodovat!

Článek
Podnikání

Skutečný podvod dnešní doby: Lži, které z vás udělají buď hloupé, nemocné, nebo chudé

Článek
Investování

Místo akcií Jordan nebo Adidas Yeezy. Jak vypadá burza tenisek, do které investoval i Eminem?

Investice 21. století
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.