Sekce: Investování

Na vlně nezájmu: Proč investoři nedocenili americké banky?

Goldmani a další bez zájmu trhu
Datum: 19. 07. 2017 13.00 / Autor: Jan Železný
Výsledková sezóna v Americe je v plném proudu. K tradičně sledovaným odvětvím patří bankovnictví, jehož velcí hráči v posledních dvou týdnech zveřejnili své hospodaření za druhý kvartál. Přestože data povětšinou překonala očekávání analytiků a firmy rovněž navýšily dividendy, zájem trhu se nedostavil. Akcie po ohlášení reagovaly mírným propadem či stagnovaly. Čeho se tedy investoři obávají?

Přestože červenec představuje pro mnohé vrchol okurkové sezóny spojený s vybíráním dovolených a všeobecným lelkováním někde u vody, investoři sledující americké akcie měli v posledních dvou týdnech napilno. Veřejně obchodované společnosti totiž zveřejňovaly své výsledky za druhý kvartál a poodhalovaly své plány na budoucí směřování.

K mezi médii již tradičně pozorně sledovaná odvětví patřilo i tentokrát bankovnictví. Sektor, jenž je bytostně spojen nejen s celkovým stavem největší ekonomiky světa, ale díky globalizaci i s hospodářským zdravím většiny zbylých regionů, však tentokrát nechal investory spíše chladným. A to navzdory faktu, že v mnohém překonal očekávání analytiků.

Zátěžové testy a navýšení dividend

Americké bankovní domy se přitom v posledních měsících snažily svým akcionářům výrazně zalíbit. O zásadní zprávu se v půli června postarala americká centráln…

Další články
Podnikání

Vodní baroni aneb světové vodní zdroje si již rozebraly banky

Banky z Wall Street a miliardáři ve velkém skupují světové zásoby vody
Článek
Podnikání

Centrální banky a zlaté poklady v sejfech (2.část)

Kde je naše zlato aneb zlatá (ne)důvěra
Článek
Podnikání

NEJVĚTŠÍ ŠEK HISTORIE

Na jakou částku a v jakém kontextu byl vypsán?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.