Sekce: Investování

Návrat uhlobaronů: Investice do uhlí jsou stále solidní příležitostí

Donald Trump říká, že zlaté časy těžarů jsou zpět
Datum: 22. 03. 2017 11.00 / Autor: Jan Železný
Řekne-li se uhlí, pravděpodobně se nám vybaví obrázek začouzených továren 18. a 19. století, na jejichž bedrech vyrostla průmyslová revoluce. A opravdu, v době boomu alternativních zdrojů energie se zdá, jako by pro špinavá fosilní paliva již nebylo místo. Tato představa však může být unáhlená. Uhelný sektor totiž po letech úpadku opět nabírá síly a slibuje zajímavé investiční příležitosti.

Investice do čistých technologií se staly hitem. Prakticky tak neuběhne týden, kdy by ekonomičtí novináři či investoři nediskutovali nové smělé plány na vývoj technologií, které lidstvu zajistí energetickou stabilitu bez nutnosti plundrovat přírodní zdroje. Označením „eco-friendly“ se tak během posledních let zaštítila dlouhá řada firem a hi-tech startupů, snažících se získat kapitál na rozjezd svých projektů.

Vzhledem k rostoucímu hladu investorů po nalezení rodící se obdoby automobilky Tesla se nejednalo o složitou proceduru. Do závodu o nalezení zdrojů pro světlé zítřky se navíc ve velkém zapojují i obří IT giganty jako Apple, nemluvě o vládních agenturách a štědrých grantových programech mnoha západních zemí. Málo koho by tak napadlo, že v této atmosféře se mohou vyplatit investice do natolik obstarožního a neekologického zdroje energie, jakým je uhlí. Stará dobrá komodita však v poslední…

Další články
Podnikání

Firmy: Absolventi jsou stále horší

Článek
Podnikání

NWR plánuje nižší těžbu uhlí

Článek
Podnikání

Stoupne dramaticky cena hnědého uhlí?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.