Sekce: Investování

Twitter: Proč (ne)investovat do padlé holubice

Datum: 07.11.2016 14:30 / Autor: Jan Železný
Stane se Twitter přes dlouhou historii přešlapů konečně ziskovou firmou? Co může nabídnout běžným uživatelům či byznysové klientele? A vyplatí se do jeho cenných papírů vůbec investovat? Většina komentátorů má, zdá se, jasno.

S pokračující výsledkovou sezónou pozornost investorů opět upoutaly technologické akcie. K tradičním oblíbencům typu Applu, Googlu či Facebooku se tentokrát přidala i sociální síť Twitter. Černá ovce IT rodiny totiž opět předčila očekávání analytiků a vzbudila tak živé diskuse mezi odborníky.

Byla to již vlastně vcelku okoukaná podívaná. Facebook, pevný základ Zuckerbergova miliardového impéria, vypustil do světa zprávu o svém dalším úspěchu, tentokrát výsledcích hospodaření firmy za třetí kvartál tohoto roku, a vzbudil tak nadšení investorů. Sociální síť sympatického mladíka v tričku a teniskách totiž opět překonala všechna pozitivní očekávání analytiků, když vykázala zisk 1,09 dolaru na akcii oproti prognózovaným 0,97 s hodnotou tržeb na úrovni 7,01 miliardy dolarů při očekávání 6,92 miliardy. Počet aktivních uživatelů navíc meziročně vzrostl o 17 procent, když se ustálil na 1,…

Další články

Komentář odborníka: Proč se bojíme investovat?

Protože jsme líní o investicích přemýšlet a hledat ty dobré!
Článek

Jak se stát londýnským bankéřem, proč investovat do marihuany a čím si zajistit vlastní med

Článek

Twitter vám pomůže získat nové zákazníky. Tady je návod na to, jak ho ovládnout.

Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.