Sekce: Investování

Twitter: Proč (ne)investovat do padlé holubice

Datum: 07. 11. 2016 14.30 / Autor: Jan Železný
Stane se Twitter přes dlouhou historii přešlapů konečně ziskovou firmou? Co může nabídnout běžným uživatelům či byznysové klientele? A vyplatí se do jeho cenných papírů vůbec investovat? Většina komentátorů má, zdá se, jasno.

S pokračující výsledkovou sezónou pozornost investorů opět upoutaly technologické akcie. K tradičním oblíbencům typu Applu, Googlu či Facebooku se tentokrát přidala i sociální síť Twitter. Černá ovce IT rodiny totiž opět předčila očekávání analytiků a vzbudila tak živé diskuse mezi odborníky.

Byla to již vlastně vcelku okoukaná podívaná. Facebook, pevný základ Zuckerbergova miliardového impéria, vypustil do světa zprávu o svém dalším úspěchu, tentokrát výsledcích hospodaření firmy za třetí kvartál tohoto roku, a vzbudil tak nadšení investorů. Sociální síť sympatického mladíka v tričku a teniskách totiž opět překonala všechna pozitivní očekávání analytiků, když vykázala zisk 1,09 dolaru na akcii oproti prognózovaným 0,97 s hodnotou tržeb na úrovni 7,01 miliardy dolarů při očekávání 6,92 miliardy. Počet aktivních uživatelů navíc meziročně vzrostl o 17 procent, když se ustálil na 1,…

Další články
Investování

Komentář odborníka: Proč se bojíme investovat?

Protože jsme líní o investicích přemýšlet a hledat ty dobré!
Článek
Investování

Jak se stát londýnským bankéřem, proč investovat do marihuany a čím si zajistit vlastní med

Článek
Podnikání

Jak z Česka do světa, proč investovat do hudebních nástrojů i Uber pro makléře

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.