Sekce: Investování

Kam investuje legenda Kobe Bryant nebo Jared Leto? Startupy některých celebrit vás překvapí

Datum: 21. 02. 2017 21.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Hollywoodští herci, zpěváci světového formátu nebo slavní sportovci. Někteří z nich své nemalé peníze investují do startupů v roli angel investorů. Jen loni takto protekly dvě miliardy dolarů. Kdo a kam dává své peníze?

Kobe Bryant

Jednoho z nejlepších žijících basketbalistů zaujalo Juicero. Jedná se o přístroj na lisování ovocné šťávy za studena. Nedávno se ukázalo, že není tak úplně potřeba, když si novináři posvítili na balíčky s náplněmi (džusem). Dokázali je vymačkat vlastníma rukama. "Unikátní produkt" je předčil akorát v rychlosti. Při Kobeho penězích ho však případná špatná investice zajisté trápit nemusí.

Basketbalista dále investoval například do vzdělávacího systému VIPKID, který v Číně poskytuje americkou výuku dětem online.

Ashton Kutcher

Slavný herec byl loni nejpilnějším investorem. V jeho portfoliu naleznete Airbnb, Skype, Casper nebo Zenefits. Investoval také do produktu the beebo, který vám umožní krmit vašeho malého potomka bez použití rukou.

Investiční portfolio Ashtona Kutchera za loňský rok. Data zpracovala CB Insights
Nasir Jones (Nas)

Legenda americké hiphopové scény v investicích rozhodně nezahálí. Peníze napumpoval například do Whistle, což je trackovací zařízení pro vaše mazlíčky. Nic, co byste čekali.

Jared Leto

Fenomenální zpěvák a herec věří videím. Investoval do platformy Frame.io, která umožňuje sdílet a editovat videa s vaším týmem. Peníze poskytl také startupu Nom, video streaming portálu pro “foodie” nadšence.

Justin Timberlake

Devítinásobný držitel Grammy učinil za loňský rok několik zajímavých investic. Za zmínku stojí startup Particle. Díky jejich kitu své zařízení snadno připojíte k internetu a mobilní aplikaci. Následně můžete sbírat data. Internet věci v praxi.

Will Smith

Muž v černém vás chce obléct do toho nejlepšího padnoucího polotrika od Vastrm. Módy se drží i jeho další investice, jako například originální “ponožkárna” Stance.

Justin Bieber

Milovaný a nenáviděný své peníze svěřil hudební službě Spotify. Její vedení se s novináři ohledně investice odmítlo bavit. Proč, můžeme pouze hádat.

Další články
Lifestyle

5 celebrit s nejbláznivějšími auty

Článek
Podnikání

Nejcennější startupy současnosti

Článek
Podnikání

Někdy se označujeme jako startup pro startupy

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.