Sekce: Investování

Další Silicon Valley? Může jím být komunistický Laos, tvrdí někteří investoři

Datum: 09. 03. 2017 11.00 / Autor: Jan Železný
Jedno přísloví říká, že peníze nikdy nespí. A opravdu! Volný kapitál se neúnavně přesouvá po světě a hledá nová místa, kde by mohl zapustit kořeny. V posledních letech se jednou z jeho oblíbených destinací stala také jihovýchodní Asie. A tak se po Vietnamu, Kambodži a Thajsku do hledáčku angel investorů dostává i donedávna zapomenutý komunistický skanzen Laos.

Chudá země ukrytá mezi horskými průsmyky a džunglemi bývalé Francouzské Indočíny přitom podle mnohých skrývá netušený investiční potenciál a mohla by se jednou stát i technologickým hubem regionu.

O tom, že jihovýchodní Asie je investičně slibným regionem, si již cvrlikají i vrabci na střeše. Zatímco západní svět se potýká s anemickým růstem a čínský hospodářský zázrak pomalu uvadá pod tíhou řady vnitřních problémů, zdejší státy spolupracující v rámci sdružení ASEAN (Association of Southeast Asian Nations, pozn red.) se pyšní nálepkou nejrychleji rostoucí oblasti na planetě. Tak například země jako Myanmar (bývalá Barma) a Kambodža očekávají letos až 7 % růst HDP, následují neméně dynamicky rostoucí Vietnam a Filipíny s 6,1 % respektive 6,3 %. Pozornost angel investorů, tedy zkušených podnikatelů, kteří se zaměřují na zdánlivě riskantní investice do malých firem v teprve se rodícíc…

Další články
Podnikání

Další Silicon Valley? Může jím být komunistický Laos, tvrdí někteří investoři

Článek
Podnikání

Ze školní lavice do Silicon Valley

Článek
Podnikání

Corinth – stoupající hvězda Silicon Valley z Brna

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.