Sekce: Investování

6 nejpodivnějších investic světových miliardářů

S chutí do syntetického hamburgeru!
Datum: 13. 04. 2017 20.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Jsou excentričtí a chtějí měnit svět. Na škále investic nejbohatších lidí najdeme zahálku, ale také vysoce ambiciozní projekty, které mohou ovlivnit celé lidstvo. Pojďme se nyní podívat na několik nevšedních příkladů ze světa lidí, kteří mohou dělat cokoli.

Mark Zuckerberg podpořil anti-Facebook

Zakladatel největší sociální sítě na světě v roce 2010 finančně podpořil sociální síť Diaspora. Ta není formálně vlastněna žádnou entitou a nenaleznete na ní reklamy. V současné chvíli je zde registrováno přes milion uživatelů. Na otázku, proč to udělal, odpověděl svérázně: “Přišlo mi to jako skvělý nápad”.

Sergey Brin financoval synteticky vyrobené hovězí maso…

Spoluzakladatel společnosti Google vložil 250 tisíc eur do projektu, ve kterém se skupina vědců pokusila pomocí kmenových buněk “vypěstovat” hovězí maso. Ve svém snažení byli úspěšní částečně, neb výsledek svou konzistencí spíše přípomínal koláč. Přesto se však usmažil veřejně před zraky Londýňanů.

… a jeho bývalá žena si pohrává s DNA

Anna Wojcicki, dříve vdaná za technologického génia, je CEO společnosti 23andMe. Ta vám například zjistí, jaké zdravotní potíže na vás mohou čekat v průběhu let.


Bill Gates a nukleární energie
Nejbohatší člověk světa vlastní majoritní podíl ve společnosti TerraPower, která se soustřeďuje na návrhy nukleárních reaktorů.

Jeff Bezos investoval do hodinek, které mají tikat jednou za rok

Když se vám dlouhodobě daří a chcete vytvořit symbol uvažování v dlouhodobém horizontu, co uděláte? Vyrobíte hodinky uvnitř hory, které budou fungovat 10 tisíc let. Tak to dělá Amazon.

Larry Ellison si koupil ostrov, protože… proč ne?

Zakladatel společnosti Oracle, poskytující obrovskou infrastrukturu serverům, utratil 300 milionů dolarů za šestý největší ostrov Havaje – Lanai. I muži tedy mají své dny.

Další články
Podnikání

Škoda pomalu upouští od indických investic

Článek
Podnikání

Po několika letech v ČR opět vzrůstá množství investic

Článek
Podnikání

Petr Krčil: Nízké sazby ženou lidi do investic do akcií

Jak na investice, prozradí další ročník České investiční konference
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.