Telefónica musí opět připojit LeeToo

Sekce: Byznys Datum: 05.01.1971 Autor: Petr Pokorný
ČTÚ rozhodl ve sporu Telefóniky a šedého operátora tak, že Telefónica musí LeeToo opět připojit k telekomunikační síti.
 
Telefónica začátkem roku odstřihla šedého operátora LeeToo z důvodu, že neplní obchodní podmínky pro poskytování služeb společnosti a navíc neplní ani zákonné podmínky pro poskytování telekomunikačních služeb. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) je však jiného názoru.
 
ČTÚ vydal zatím nepravomocné rozhodnutí, že je nutné obnovit služby pro šedého operátora. Do pravomocného rozhodnutí totiž platí předběžné opatření, které Telefónice nařizuje pokračovat v dodávání služeb pro LeeToo.
 
Jak říká tiskový mluvčí Telefóniky Hany Farghali: „Společnost LeeToo je v současnosti v prodlení s úhradou několika vyúčtování ve výši přesahující 10 milionů korun“. A to je podle společnosti jeden z důvodů, proč jí byly přerušeny dodávky telekomunikačních služeb od Telefóniky.
 
Ale ČTÚ ve svém vyjádření uvádí: „Smluvní vztah stále trvá a účastníci tohoto řízení jsou povinni své závazky vyplývající z Účastnické smlouvy a Rámcové dohody včetně jejích příloh nadále dodržovat“. Jak bude celý spor pokračovat je zatím ve hvězdách, pokud se ale chce Telefónica vyhnout pokutě od ČTÚ, nezbývá jí nic jiného, než opětovně služby pro LeeToo zprovoznit.
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Telefónica odstřihla šedého operátora

Sekce: Byznys Datum: 05.01.1971 00:18
Telefónica Czech Republic ukončila poskytování svých služeb pro LeeToo. Tato firma fungovala jako prostředník a nabízela telekomunikační služby koncovým zákazníkům.   Společnost Telefónica Czech…

Telefónica nabídne bezkontaktní platby

Sekce: Byznys Datum: 07.01.1971 03:00
 Telefónica, GE Money bank a MasterCard se spojili kvůli společnému projektu bezkontaktního placení mobilem.   NFC systém, tedy platba mobilem stejně jako platební kartou, dala dohromady giganty…

Telefónica ČR možná změní majitele

Sekce: Byznys Datum: 12.01.1971 00:16
Česká divize Telefóniky možná brzy změní majitele, nebo dojde alespoň k částečné změně v akcionářské struktuře.   Celá skupina Telefónica se dlouhodobě potýká s velkými dluhy. Ke konci loňského…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…