Telefónica musí opět připojit LeeToo

Sekce: Byznys Datum: 05.01.1971 Autor: Petr Pokorný
ČTÚ rozhodl ve sporu Telefóniky a šedého operátora tak, že Telefónica musí LeeToo opět připojit k telekomunikační síti.
 
Telefónica začátkem roku odstřihla šedého operátora LeeToo z důvodu, že neplní obchodní podmínky pro poskytování služeb společnosti a navíc neplní ani zákonné podmínky pro poskytování telekomunikačních služeb. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) je však jiného názoru.
 
ČTÚ vydal zatím nepravomocné rozhodnutí, že je nutné obnovit služby pro šedého operátora. Do pravomocného rozhodnutí totiž platí předběžné opatření, které Telefónice nařizuje pokračovat v dodávání služeb pro LeeToo.
 
Jak říká tiskový mluvčí Telefóniky Hany Farghali: „Společnost LeeToo je v současnosti v prodlení s úhradou několika vyúčtování ve výši přesahující 10 milionů korun“. A to je podle společnosti jeden z důvodů, proč jí byly přerušeny dodávky telekomunikačních služeb od Telefóniky.
 
Ale ČTÚ ve svém vyjádření uvádí: „Smluvní vztah stále trvá a účastníci tohoto řízení jsou povinni své závazky vyplývající z Účastnické smlouvy a Rámcové dohody včetně jejích příloh nadále dodržovat“. Jak bude celý spor pokračovat je zatím ve hvězdách, pokud se ale chce Telefónica vyhnout pokutě od ČTÚ, nezbývá jí nic jiného, než opětovně služby pro LeeToo zprovoznit.
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

ČEZ musí odpojit obnovitelné zdroje v Bulharsku

Sekce: Byznys Datum: 12.01.1971 00:56
Elektrárenská společnost ČEZ musí podle nařízení ESO EAD odpojit obnovitelné zdroje v Bulharsku.   Provozovatel bulharské elektrické sítě ESO EAD nařídil distribuční společnosti ČEZ odpojit…

Váš web musí být jako sniper, říká Jan Kvasnička

Sekce: Podnikání Datum: 12.11.2015 19:00
Rozhovor s odborníkem na použitelnost webů Janem Kvasničkou o tom, jak pracovat s firemním webem či e-shopem, aby se v něm zákazníci neztráceli a více utráceli.

Telefónica odstřihla šedého operátora

Sekce: Byznys Datum: 05.01.1971 00:18
Telefónica Czech Republic ukončila poskytování svých služeb pro LeeToo. Tato firma fungovala jako prostředník a nabízela telekomunikační služby koncovým zákazníkům.   Společnost Telefónica Czech…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flexibilní pracovní doba, jídlo zdarma a wellness aneb na co slyší talentovaní miléniálové

Sekce: Byznys Datum: 15.01.2017 21:00
Jak dostat ty nejbystřejší mladé mozky k sobě do firmy?

Miliardář Jack Ma a 5 rad, které vám v podnikání otevřou oči

Sekce: Rady a tipy Datum: 14.01.2017 21:00
Zakladatel společnosti Alibaba má jedinečnou morálku a v byznysu si zachovává selský rozum. Co doporučuje?

K čemu je univerzita? Naučí vás vycházet s lidmi s odlišnými názory, tvrdí Tim Cook

Sekce: Osobnosti Datum: 13.01.2017 21:00
Jedním z nejdůležitějších aspektů v byznysu je udržet si svou vizi. V Applu o tom vědí své, neb si za více než 30 let existence vysloužili nálepku rebelů. Jak uvažují v jedné z nejznámějších firem…