ČD Cargo a Cargo Slovakia by se mohly spojit

Sekce: Byznys Datum: 04.01.1971 Autor: Milan Charvát
V dnešním speciálním vydání Otázek Václava Moravce se pro možnost fúze ČD Cargo a Cargo Slovakia vyslovili premiéři Petr Nečas i jeho slovenský protějšek Robert Fico.

ČD Cargo i Cargo Slovakia mají v současné době velké hospodářské problémy, a tak by mohla podle obou premiérů fúze spojená s restrukturalizací těmto firmám prospět.

„V konkurenci, která dnes převládá na evropském trhu, se opět potvrzuje, že potřebujeme silné společné podniky. Malé podniky, malé firmy, malá carga, nedokážou přežít. My to vidíme na Slovensku, máme s touto společností vážné ekonomické problémy,“ uvedl Fico.

„Ve střední Evropě by vznikl silný hráč, byla by to jedna ze čtyř až pěti nejsilnějších železničních nákladních společností v celé Evropě. My jsme skutečně pod tlakem jednak ruských dopravních společností a jednak německých dopravních společností,“ podotkl Nečas.

Společnost ČD Cargo za loňský rok vykázala provozní ztrátu 230 milionů korun. V plánu je již její restrukturalizace, která by měla zahrnovat sešrotování asi 20 procent vagónů a propuštění téměř 2200 zaměstnanců.
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Problémy ve společnosti ČD Cargo, blíží se privatizace?

Sekce: Byznys Datum: 20.10.2013 14:36
Společnost ČD Cargo se s problémy potýká téměř nepřetržitě. Jenom loni hospodařila s dvoumiliardovou ztrátou, nemluvě o dalších letech. Dopravce má v současné době 9,5 tisíce zaměstnanců a proslýchá…

Křetínský opět na nákupech, nyní chce polské cargo CTL

Sekce: Byznys Datum: 17.09.2014 09:02
Investiční choutky šéfa Energetického průmyslového holdingu (EPH Daniela Křetínského se zdají být neukojitelné. Holding, jenž chce v nejbližší době zastávat významnou roli i na středoevropském…

Uhlí do Chvaletic bude místo Bakalovo AWT opět vozit ČD Cargo

Sekce: Byznys Datum: 06.10.2014 11:09
ČD Cargo, státní železniční dopravce, bude od začátku příštího roku znovu vozit uhlí ze severočeských dolů do elektrárny Chvaletice. Informovala o tom ČTK.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…