Sekce: Byznys

Tři důvody, proč se místo klasických kanceláří nastěhovat do coworkingu

Makáme společně
Datum: 17. 05. 2017 14.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Když jako začínající projekt sháníte kancelářské prostory, existuje velká pravděpodobnost, že je nepotřebujete. Dost možná vám mnohem lépe poslouží coworkingové centrum. Jaké jsou jeho reálné výhody?

Nižší cena

Asi první věc, která člověka napadne, jsou nižší náklady. Týmu o pár lidech se mnohem více vyplatí zaplatit členství v jednom z coworkingů než se upsat nájemní smlovou do nějaké kanceláře. Místo, který takto budete moci využívat, je navíc násobně větší. Je totiž běžnou praxí, že coworkingová centra mají spoustu společných prostor – od kuchyňky/kavárny přes posilovnu až k rozsáhlému open-space, který mohou členové využívat dle libosti.

Z toho tedy vyplývá, že coworking se vyplatí nejen díky nižšímu nájmu, ale také díky vybavení. Zařídit plnohodnotnou kuchyň, kvalitní ozvučení, xbox s televizí, kožená křesla a případně posilovnu stojí nemalé peníze a ve vlastních kancelářích byste si tento luxus mohli dovolit až po letech úspěšného fungování.

Profesionálové na dosah

Mladý a nezkušený tým potřebuje relativně často pomoci. Google ne vždy na vše stačí a klasické konzultace nejsou nákladově úplně příznivé. Díky práci v coworkingu získáte možnost interakce s desítkami profesionálů z různých oborů. Vedle vás může sedět grafik a o stůl vedle pak vývojář nebo copywriter. Není pak nic snažšího než je slušně oslovit se svým dotazem.

Protože se ve většině coworkingových center pořádají různé události jako panelové diskuze nebo startupové pitche, naskytne se vám bezprostřední možnost oslovit investora nebo mentora. O tom se vám v klasické kanceláři nemůže ani zdát.

Žádná ponorka

Když budete se svými kolegy téměř 24/7 zavřeni v jedné místnosti, snadno to může narušit vaše vztahy. Někdo preferuje dělat své úkoly v klidu, jiný má rád akčnější prostředí, někdo si do kanceláře vodí známé a tak dále. V případě coworkingového centra máte vždy možnost “utéct” do společných prostor a na určitý čas si z něj udělat své pole působnosti. 

Na závěr si ujasněme jednu věc. Coworking se nehodí pro každého a zda je pro vás tou pravou volbou, bude vždy záležet na individuálních potřebách a typu vašeho byznysu. Obecně lze říci, že tento způsob fungování je vhodný pro (nejen) technologické startupy v rané fázi, jejichž tým nepřesahuje deset lidí.

Další články
Podnikání

Tři důvody, proč má smysl studovat MBA online

Článek
Podnikání

Tři důvody, proč je cestování základem úspěšného podnikání

Článek
Podnikání

3 důvody, proč je Elon Musk novým Stevem Jobsem

iPod, iTunes, iPad, iPhone...Tesla
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.