Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 20.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

1. Žádný počítač

V ideálním případě také žádný mobil. Oněch 5 minut, které jste si stanovili na poslední prozkoumání sociálních sítí, se promění v dvě hodiny zbytečného scrollování. Tato energie vám (a zejména vašim těžkým očním víčkům) bude další den chybět.

2. Cvičení

Mezi fyzickou aktivitou během dne a dobrým spánkem v noci je přímá úměra. Pokud skutečně nenajdete 45 minut na návštěvu fitness centra, ani nechodíte na večerní fotbálek s přáteli, cvičte v práci. Kliky, dřepy a prkno (plank) zvládnete opravdu i v kanceláři.

O tom, jak je cvičení důležité pro byznys, jsme psali zde

3. Relax

Patnáct minut předtím, než ulehnete do postele, si odpočiňte. Někomu vyhovuje meditace nebo jóga, jiný se uvolní v křesle za zvuků jazzové hudby. Při tomto odpočinku se snažte dbát důraz na správné dychání. Stres, který jste získali behěm dne, by měl postupně vyprchat.

4. Denní světlo

Nejen klasiká, ale take oční hygiena je důležitá. Strávit celý den v kancelářích s umělým osvětlením, zatímco nespustíte oči ze svého počítače, je pro vaše tělo velmi náročné. Jestli na pracovišti možnosti denního světla nejsou, využijte například pauzu na oběd. A znovu platí - nekoukejte při ní do svého telefonu.

5. Méně kávy

Kofein narušuje váš spánek, protože zvyšuje produkci adrenalinu a brání vašemu mozku vytvářet látky potřebné ke spánku. V tělé se drží až 24 hodin, a proto si kávu, pokud ji musíte mít, dopřávejte v ranních hodinách.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

7 tipů pro maximalizaci spánku

Sekce: Vzdělávání Datum: 22.04.2014 13:58
Chcete být produktivnější, kreativnější a mít víc energie? Vyspěte se občas!

Dopravní podnik se vzepřel – chce kvalitu

Sekce: Byznys Datum: 14.09.2013 09:01
Boj pražského dopravního podniku se Škodou Transportation o dodávky tramvají pro hlavní město nabírá na obrátkách. Po srpnovém odmítnutí prvních tří tramvají odmítli technici dopravního podniku…

Bojovnice za kvalitu Miloslava Pošvářová dostala padáka

Sekce: Byznys Datum: 18.01.2014 08:00
Všechny změny uplynulého týdne na významných postech vám opět shrne pravidelný seriál Podnikového Zpravodaje o personálních změnách. Miloslava Pošvářová Miloslava Pošvářová byla odvolána z…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.