Miliardář Masayoshi Son: Za 500 let budou lidé srovnávat Steva Jobse s Leonardem da Vinci

Sekce: Byznys Datum: 17.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Příběh, jak self-made miliardář získal exkluzivní práva na iPhone v Japonsku, je dokonalou ukázkou síly networkingu.

Již ve svých 19 letech měl na kontě dvě prodané firmy a tři miliony dolarů. Zakladatel a CEO společnosti SoftBank disponoval dravostí a byznysovým instinktem od útlého věku.

Předvídavost Sona zavedla až ke Stevu Jobsovi. Dva roky před uvedením prvního iPhonu na trh si s technologickým vizionářem sjednal osobní schůzku. Na ni s sebou přinesl malý náčrt, jak by mohlo nové zařízení vypadat. “Byl to takový iPod s mobilními funkcemi. Steve odpověděl, ať mu to nedávám, že má vlastní”, vzpomínal Son.

Elon Musk je nový Steve Jobs!

Následně začal spoluzakladatele Applu přesvědčovat. “Nepotřebuješ mé čmáranice, to vím. Jakmile ale budeš mít produkt hotový, poskytni mi jej pro japonský trh.” Son, který v té době neovládal žádného mobilního operátora, zkrátka věřil, že svým průbojným přístupem Jobse přemluví.

“S nikým jsme o tom předtím nemluvili, přišel jsi jako první, a proto se dohodneme.” Otázce, zda sepíší smlouvu, se však Jobs vysmál. “Vždyť zatím nemáš ani operátora!”, reagoval. Sonovi stačil slib na slovo.

V roce 2008 koupila jeho SoftBank za téměř 15 miliard dolarů tamější Vodafone a Steve Jobs své slovo dodržel. Masayoshi Son tak skrze SoftBank Mobile ukázal iPhone Japoncům a ti si jablečný telefon ihned zamilovali.

Nebyla to jen obrovská příležitost, která Sona motivovala k jednání s Jobsem. “Dokázal spojit umění a technologie, design a inženýrství…za 500 let ho budou srovnávat s Leonardem da Vinci, to je můj názor."

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

"Projekťák” Steva Jobse, osobní trenér Jaromíra Jágra, ale i nevyzpytatelný Kazma. Startup Summit již zítra!

Sekce: Byznys Datum: 25.10.2016 09:30
Už ve středu se změní prostory nejvyšší restaurace v Praze v pankráckém City Tower v místo neobvyklých setkání. Dvoudenní Startup & Smartup Summit, jehož mediálním partnerem je MontyRich, totiž…

Larry Ellison: Když inovujete, buďte připraveni na to, že vás lidé budou nazývat blázny

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.10.2016 18:30
První muž Oraclu a excentrický miliardář Larry Ellison je jedním z nejznámějších a nejvíce uznávaných podnikatelů světa. Jeho byznysová mantra by nepochybně vydala za celou knihu, a tak jsme pro vás…

Nejbohatší lidé světa

Sekce: Byznys Datum: 14.06.2014 13:19
Toužíte být slavný, pohádkově bohatý a zanechat po sobě nezapomenutelný oddkaz? Nechte se inspirovat těmi, kteří to již dokázali.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.

Jedna věc, na kterou miliardáři nedají dopustit

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.01.2017 20:00
Aneb proč internet nestačí?

Bitcoin aneb digitální měnu milovat, nebo nenávidět?

Sekce: Investování Datum: 19.01.2017 13:00
Svět investování si během posledních let prošel malou technickou revolucí. Ta nabídla nejenom nové způsoby, jak efektivněji spravovat své peníze, ale stála rovněž za zrodem dosud netušených…