Mají obrovské jmění, ale neutrácejí o nic více než vy. O kom je řeč?

Sekce: Byznys Datum: 01.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Garáž sportovních automobilů, tři jachty a pět víkendových domů po celém světě? Ne tak docela. Svět miliardáře nemusí nutně znamenat okázalý životní styl. Kdo patří mezi pětici známých byznysmenů, kteří utrácejí opravdu střídmě?

Warren Buffett

Věštec z Omahy a nejbystřejší investor všech dob stále žije v domě, který koupil v roce 1958 za třicet tisíc dolarů. Nenosí mobilní telefon a na jeho pracovním stole nenajdete počítač. Jeho klasický “dietní” režim zahrnuje pět Coca-Cola plechovek denně a bramborové lupínky. V roce 2014 uvedl: “Můj život by byl mnohem horší, kdybych měl šest nebo osm domů.”

zdroj: auraee.com
Amancio Ortega

Zakladatel skupiny Indetex, pod kterou spadá například Zara či Bershka, si k sobě novináře nepouští. Ví se ale o něm, že obývá byt ve španělské La Coruni a navštěvuje téměř celý život jednu a tu samou kavárnu. Obědvá společně se svými zaměstnanci v sídle Zary. Vlastní sice private jet v hodnotě téměř miliardy korun, nicméně vzhledem ke své pracovní vytíženosti jej téměř nevyužívá.


Zdroj: indianexpress.com
Mark Zuckerberg

Otec Facebooku je známý svým velice prostým stylem oblékání. Na otázku, proč nosí neustále stejné tričko, kdysi odpověděl: “O jedno rozhodnutí denně méně.” Ještě v roce 2014 byste v jeho vozovém parku našli Hondu (Acura) nebo hatchback Volkswagen Golf.


zdroj: metro.se
Ingvar Kamprad

Jeden z nejbohatších Evropanů se stravuje, podobně jako Ortega, ve firemní kantýně. Při cestování letadlem využívá ekonomickou třídu, a “dokonce” jezdí autobusem. Sám vlastní staré Volvo.

Zdroj: leadersmag.com
Carlos Slim Helú

Nejbohatší Mexičan rozhodně nežije rozhazovačný život jako tamější drogoví baroni. Stále jezdí starým mercedesem a žije v domě se šesti ložnicemi se svou rodinou. Čas od času vaří pro sebe a své děti společnou večeři. Své miliardy pumpuje zpět to byznysu a tvrdí, že podnikání je jako ovocný sad. “Musíte zajistit, aby rostlo. Znovu a znovu investovat, aby bylo větší.”

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Ropný šejk Mansour: „Ambice Manchesteru City jsou obrovské a neomezené.“

Sekce: Byznys Datum: 11.09.2014 13:22
Pokud jste někdy polemizovali o vlivu peněz na sport nebo přímo na fotbal, asi jste si nemohli nevzpomenout na úřadujícího anglického šampiona, Manchester City.

Orco snižuje základní jmění

Sekce: Byznys Datum: 07.01.1971 00:30
Orco Property Group si prostřednictvím svých akcionářů podala návrh na snížení základního jmění firmy na polovinu.   V průběhu valné hromady společnosti Orco Property Group (Orco) došlo k celé řadě…

Nejznámější dědicové miliardových jmění, kteří se sami dokázali prosadit

Sekce: Lifestyle Datum: 17.04.2015 08:00
Slavným dědicům je často vyčítáno, že se uměli jen dobře narodit, jinak by nebyli nikým. To ovšem není případ lidí, které vám dnes představím. Ne pro každého znamenají peníze všechno a pro někoho se…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.