Chcete koupit firmu? Poradíme, jak na to

Recept na akvizice

Sekce: Byznys Datum: 27.09.2016 Autor:
Chtěli byste naskočit do podnikání, nedostatek volných peněz do začátku není tím hlavním problémem, ale nechcete začínat úplně z nuly? Nebo máte dobře našláplý byznys a chcete ho rozšířit? Zkuste přikoupit fungující firmu. Kupujete si s ní i její know-how a kus trhu.
Na druhé straně prodat slušně fungující firmu (nebo její část) může být pro jejího majitele také životní „terno“ – nebo aspoň způsob, jak si uvolnit ruce a místo starostí o další rozvíjení svého byznysu či jeho udržení v chodu si vybrat zaslouženou „dividendu“. Najít kupce pro svou firmu by v dnešní době neměl být problém – na trhu fúzí a akvizic je nebývale živo.
 
Investiční apetit je velký, což hraje do ruky těm, kdo chtějí prodávat. Víc než těm, kdo chtějí nakupovat. Poptávka na „trhu firem“ momentálně převažuje. Převisu nabídky nad poptávkou nahrává i to, že po období recese se naopak v řadě oborů začalo výrazně blýskat na lepší časy. A tak i mnozí z těch, kteří se začali dostávat do potíží a uvažovali, zda by nebylo lepší firmu zkusit prodat a předejít tak situaci, kdy bude nutné „zavřít krám“, to chtějí ještě nějakou dobu zkusit ve vlastní režii.
 
Ať…
...

Pokračování článku je pouze pro předplatitele.

Pokud chcete pokračovat v jeho čtení, pořiďte si roční předplatné.

Koupit předplatné
Máte koupené předplatné? Přihlašte se
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (1. díl)

Sekce: Byznys Datum: 01.01.2017 06:00
Prosperující firma může svého zakladatele živit dlouhá léta. V určité fázi se ale může stát i prostředkem jednorázového zhodnocení – zbožím na prodej. Jak ale vystihnout ten správný okamžik?

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (2.)

Sekce: Byznys Datum: 30.09.2016 15:00
Vybudovat prosperující podnikání může být cestou ke zbohatnutí. Ještě větším „ternem“ ale může být takovou firmu ve správný čas prodat. Chce to ale víc než jen správné načasování.

Vlastní firmu založit nebo koupit? Dilema začínajícího podnikatele

Sekce: Podnikání Datum: 23.03.2016 13:00
Každý, kdo chce své podnikání povýšit na vyšší úroveň a dodat mu na důvěryhodnosti, nebo získat nové investory, stojí před rozhodnutím: Odkoupit společnost na klíč, nebo založit novou od samého…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.

Jedna věc, na kterou miliardáři nedají dopustit

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.01.2017 20:00
Aneb proč internet nestačí?

Bitcoin aneb digitální měnu milovat, nebo nenávidět?

Sekce: Investování Datum: 19.01.2017 13:00
Svět investování si během posledních let prošel malou technickou revolucí. Ta nabídla nejenom nové způsoby, jak efektivněji spravovat své peníze, ale stála rovněž za zrodem dosud netušených…