České firmy (nejen) na Facebooku

Sekce: Byznys Datum: 01.07.2014 Autor: Karin Szczyrbová
Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Google+ a spousta dalších. Sociální sítě už nejsou jen místem, kde se setkávají přátelé, ale také prostorem, který mohou využít a ve kterém se mohou různými způsoby uplatnit i firmy a podnikatelé.

 


Sociální sítě jsou komunikačním kanálem, který v současnosti již neslouží pouze soukromým osobám k hledání svých známých a přátel. Využívat ho mohou i firmy, a to nejenom pro svou prezentaci a reklamu, ale také jako prodejní kanál či prostředek získání zpětné vazby od svých zákazníků, na jejímž základě se mohou snažit zvýšit kvalitu svých produktů a služeb. Prostřednictvím sítí mohou podniky snáze najít své budoucí zaměstnance nebo navázat obchodní kontakty s dalšími firmami, a to dokonce i v zahraničí. V neposlední řadě mohou sociální sítě zlepšit i vnitrofiremní komunikaci a vedení podniků tak může rychleji a efektivněji předávat svým zaměstnancům aktuální informace.

 

 

Zájem o sociální sítě roste
 

Podle dostupných výzkumů si však mnoho českých firem zatím cestu k tomuto způsobu komunikace a prezentace nenašlo. Na podzim loňského roku přiznalo například v průzkumu PR agentury Best Communications více než 77 % dotázaných firem, že nemá zřízenu profesní stránku Facebook Business Page.

Facebook však není zdaleka jedinou sociální sítí. Celé prostředí sociálních sítí se také velmi rychle mění - a proto například aktuální výzkum společnosti Microsoft poukázal na rostoucí zájem firem o sociální sítě. Podle tohoto průzkumu má již z dotazovaných 207 firem 44 % účet na sociálních sítích s tím, že zhruba třetina z nich se domnívá, že právě sociální sítě pomáhají zvyšovat zisk.

Jak to vidí profesionálové a kolik mají firmy fanoušků? Pokračování článku ZDE na Podnikovém Zpravodaji.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

České firmy (nejen) na Facebooku

Sekce: Byznys Datum: 29.06.2014 10:39
Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Google+ a spousta dalších. Sociální sítě už nejsou jen místem, kde se setkávají přátelé, ale také prostorem, který mohou využít a ve kterém se mohou různými…

České koloběžky nejen v Austrálii

Sekce: Byznys Datum: 09.10.2013 17:45
Poněkud překvapivý vývozní artikl mohou představovat koloběžky. A právě Česká Republika patří k největším vývozcům těchto dopravních prostředků na světě. Příkladem může být největší tuzemský…

Kdo ovládá české firmy?

Sekce: Byznys Datum: 17.01.1971 22:00
Zahraniční subjekty nyní ovládají 42 procent z celkového základního kapitálu 2,33 bilionu Kč českých firem a mají majetkový podíl v necelé čtvrtině z nich.  Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…