Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (2.)

Tajemství správné ceny

Sekce: Byznys Datum: 30.09.2016 Autor:
Vybudovat prosperující podnikání může být cestou ke zbohatnutí. Ještě větším „ternem“ ale může být takovou firmu ve správný čas prodat. Chce to ale víc než jen správné načasování.
Správnému načasování prodeje firmy jsme se věnovali v předchozím dílu. Rozhoupat se k prodeji firmy je ale jen začátek. Důležité je také najít průnik mezi představou prodávajících o ceně jejich firmy a částkou, kterou je na nákup firmy ochoten obětovat kupující. Samozřejmě platí, že ten, kdo přichází s nabídkou, tahá za kratší konec provazu. Pokud o fungující firmu projeví zájem jiná firma – protože chce například touto akvizicí zvýšit svůj podíl na trhu – je to pro vyjednávání o ceně rozhodně mnohem výhodnější situace, než když je firma v potížích a majitel se snaží najít někoho, kdo by ji koupil.

Proč prodávat

Důvody, proč chce někdo prodat firmu, kterou třeba i dlouho a pracně budoval, se různí. To, že je firma na prodej, neznamená nutně, že se jí nedaří a majitel se jí chce stůj co stůj zbavit. Kupce může hledat i dobře fungující firma – třeba proto, že už dorostla do velikos…
...

Pokračování článku je pouze pro předplatitele.

Pokud chcete pokračovat v jeho čtení, pořiďte si roční předplatné.

Koupit předplatné
Máte koupené předplatné? Přihlašte se
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (1. díl)

Sekce: Byznys Datum: 01.01.2017 06:00
Prosperující firma může svého zakladatele živit dlouhá léta. V určité fázi se ale může stát i prostředkem jednorázového zhodnocení – zbožím na prodej. Jak ale vystihnout ten správný okamžik?

Chcete koupit firmu? Poradíme, jak na to

Sekce: Byznys Datum: 27.09.2016 18:00
Chtěli byste naskočit do podnikání, nedostatek volných peněz do začátku není tím hlavním problémem, ale nechcete začínat úplně z nuly? Nebo máte dobře našláplý byznys a chcete ho rozšířit? Zkuste…

Jak na franchising? Kompletní návod pro franchisory i franchisanty (1.)

Sekce: Byznys Datum: 01.12.2016 11:00
Franchising – slovo, které už dávno není v Česku neznámé. Na bázi franchisingu se tu už rozvíjí řada sítí v různých oborech služeb a obchodu. Výhody má jak pro poskytovatele franchisové licence, tak…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.