Mytí nádobí nebo sekání trávy? Ano, takto začínali slavní miliardáři

Sekce: Byznys Datum: 14.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Jejich dnešní realitou jsou především neomezené možnosti. Svou cestu na vrchol si však každý z těchto lidí musel vyšlapat. A že začátky nebyly snadné. Podívejte se proto, odkud odstartovaly jedny z nejvíce inspirativních byznysových osobností.

Kevin Plank

Zakladatel a CEO společnosti Under Armour začínal na trávě. Již v útlém věku si totiž vydělával jejím sekáním. Dnes jeho jmění přesahuje tři miliardy dolarů a vede sportovní společnost, která neustále nabírá na popularitě. 

Michael Bloomberg

Bývalý starosta New Yorku a majitel jedné z největších mediálních agentur Bloomberg pochází z chudé rodiny a jeho první prací bylo hlídání parkoviště. Dnes patří mezi nejvlivnější a nejvíce bohaté Američany.

Giorgio Armani

Ikonický modní návrhář, jehož kariéra měla směřovat k medicíně. Kvůli špatným studijním výsledkům se však uchýlil k armádě. Následně aranžoval výlohy módních obchodů, aby v nich postupem času i prodával. Dnes je nejbohatším módním návrhářem planety.

Warren Buffett

Nejbystřejší investor všech dob a CEO holdingové společnosti Berkshire Hathaway začínal jako novinový poslíček. Na svém kole tak po okolí rozvážel denní tisk. Dnes disponuje jměním přesahujícím 60 miliard dolarů.

Michael Dell

Jak vypadaly začátky amerického podnikatele, než vytvořil jednu z nejúspěšnějších počítačových společností své doby? Dell umýval nádobí v čínské restauraci. 


 

Je zcela irelevantní, kde jste dnes. Raději přemýšlejte o tom, kde můžete být zítra.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

7 tajemství multimilionářů, kteří začínali od nuly

Sekce: Byznys Datum: 30.07.2015 17:00
Pokud vám při sledování vaší výplaty začne cukat v oku, pravděpodobně jste s ní nespokojení a říkáte si, jak to jen movití lidé dělají, že si mohou dovolit drahou večeři, exotickou dovolenou…

9 míst, kam jezdí na dovolenou miliardáři

Sekce: Lifestyle Datum: 12.11.2014 06:00
Koho by nezajímala místa, kde nejbohatší lidé světa čerpají novou energii a inspiraci, nebo jen vypnou a nechají vše plynout. Místa natolik lukrativní a luxusní, že uspokojí i ty, kteří si mohou…

Budíček! Co dělají úspěšní miliardáři po ránu?

Sekce: Osobnosti Datum: 20.06.2016 10:00
Pakliže vás někdy zajímalo, co slavní podnikatelé dělají po probuzení, jste na správném místě. Většina z nich vstává v momentě, kdy se mladá generace vrací z barů. Jak tedy začínají svůj den Branson,…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flexibilní pracovní doba, jídlo zdarma a wellness aneb na co slyší talentovaní miléniálové

Sekce: Byznys Datum: 15.01.2017 21:00
Jak dostat ty nejbystřejší mladé mozky k sobě do firmy?

Miliardář Jack Ma a 5 rad, které vám v podnikání otevřou oči

Sekce: Rady a tipy Datum: 14.01.2017 21:00
Zakladatel společnosti Alibaba má jedinečnou morálku a v byznysu si zachovává selský rozum. Co doporučuje?

K čemu je univerzita? Naučí vás vycházet s lidmi s odlišnými názory, tvrdí Tim Cook

Sekce: Osobnosti Datum: 13.01.2017 21:00
Jedním z nejdůležitějších aspektů v byznysu je udržet si svou vizi. V Applu o tom vědí své, neb si za více než 30 let existence vysloužili nálepku rebelů. Jak uvažují v jedné z nejznámějších firem…