Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (1. díl)

Sekce: Byznys Datum: 01.01.2017 Autor:
Prosperující firma může svého zakladatele živit dlouhá léta. V určité fázi se ale může stát i prostředkem jednorázového zhodnocení – zbožím na prodej. Jak ale vystihnout ten správný okamžik?
Začít podnikat vyžaduje spoustu odvahy – a vybudovat z původního nápadu prosperující podnikání také spoustu dřiny. Mnozí majitelé firem tak mají ke své firmě doslova srdeční vztah. A představa, že se svého opečovávaného „dítěte“ zbaví, pro ně není jednoduše stravitelná. Na druhé straně odmítnout lukrativní nabídku od větší konkurence, která si chce koupit kus trhu, a proto je ochotna nabídnout i za relativně malou firmu víc než dobrý peníz, se nemusí vyplatit. Pokud v daném segmentu začínají vládnout velcí hráči, může se snadno stát, že za rok či dva bude z menší prosperující firmy malá firma bojující o přežití, která nestíhá držet krok s konkurencí.

Fúze a akvizice jedou

Podle průzkumu společnosti Ernst & Young plánuje v příštích dvanácti měsících fúzi nebo akvizici 40 % českých manažerů firem. Téměř třetina (28 %) dotázaných manažerů očekává, že se během následují…
...

Pokračování článku je pouze pro předplatitele.

Pokud chcete pokračovat v jeho čtení, pořiďte si roční předplatné.

Koupit předplatné
Máte koupené předplatné? Přihlašte se
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (2.)

Sekce: Byznys Datum: 30.09.2016 15:00
Vybudovat prosperující podnikání může být cestou ke zbohatnutí. Ještě větším „ternem“ ale může být takovou firmu ve správný čas prodat. Chce to ale víc než jen správné načasování.

Chcete koupit firmu? Poradíme, jak na to

Sekce: Byznys Datum: 27.09.2016 18:00
Chtěli byste naskočit do podnikání, nedostatek volných peněz do začátku není tím hlavním problémem, ale nechcete začínat úplně z nuly? Nebo máte dobře našláplý byznys a chcete ho rozšířit? Zkuste…

Jak na franchising? Kompletní návod pro franchisory i franchisanty (1.)

Sekce: Byznys Datum: 01.12.2016 11:00
Franchising – slovo, které už dávno není v Česku neznámé. Na bázi franchisingu se tu už rozvíjí řada sítí v různých oborech služeb a obchodu. Výhody má jak pro poskytovatele franchisové licence, tak…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.