Křetínský v Praze upíše miliardy a dál hraje riskantní hru

Miliardář vyplatí přátele z "rodiny J&T"

Sekce: Byznys Datum: 26.04.2016 Autor: Pavel Hejkrlík
Zdaleka nejaktivnější tuzemský dealmaker. Ale také člověk, který díky vysokému zadlužení firmy pořádně riskuje. Daniel Křetínský se nyní rozhodl část byznysu EP Industries, spadající pod energetický kolos EPH, upsat na pražské burze.
Miliardář Daniel Křetínský je nejaktivnějším mužem českého byznysu. Jeho EPH roste, ale s ním i dluhy.

Energetický a průmyslový holding (EPH) ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží zhruba dvě třetiny akcií. EPH pak drží sto procent akcií ve společnosti EP Infrastructure, která poskytuje infrastrukturní služby v energetice, a to v přepravě plynu, distribuci plynu a elektřiny, v teplárenství a ve skladování plynu. Skupina působí hlavně na Slovensku a v Česku. Na pražskou burzu má zamířit zhruba patnáct procent akcií firmy, přičemž prvním dnem obchodování má být 13. květen letošního roku.

“EPH zamýšlí využít většinu čistých výnosů z nabídky ke zpětnému odkoupení svých vlastních akcií vlastněných společností Biques Limited, pasivního finančního investora EPH,” uvedl EPH. Kyperskou společnost Biques Limited kontroluje skupina J&T, půjde tedy o vyplacení slovenských přátel, kteří v EPH mají vlastnit zbylou třetinu akcií.

EPIF (i GE Money Bank) zvednou zájem o …

...

Pokračování článku je pouze pro předplatitele.

Pokud chcete pokračovat v jeho čtení, pořiďte si roční předplatné.

Koupit předplatné
Máte koupené předplatné? Přihlašte se
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Podíl v Pražských službách magistrátu vyfoukl Křetínský

Sekce: Byznys Datum: 28.08.2014 15:35
Kolem prodeje minoritního podílu ve společnosti Pražské služby došlo k nečekanému zvratu, když se jeho vlastníkem stal holding EP Industries, jehož majoritním vlastníkem je miliardář Daniel Křetínský.

Křetínský rozjíždí nový byznys, bude nabízet půjčky výměnou za plyn

Sekce: Byznys Datum: 11.11.2014 15:09
Daniel Křetínský, šéf Energetického průmyslového holdingu (EPH) a spolumajitel vydavatele Blesku Czech News Center (CNC), rozjíždí nový byznys. Začne poskytovat dvouleté spotřebitelské půjčky.…

Daniel Křetínský – profil zázračného podnikatele

Sekce: Osobnosti Datum: 12.09.2014 10:00
Tuzemská média Daniela Křetínského po dlouhá léta nazývají nejmladším českým miliardářem, přestože dnes šéfovi Energetického průmyslového holdingu už táhne na „čtyřicítku“.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…