Bakala opouští černouhelný byznys, prodává Green Gas

Sekce: Byznys Datum: 19.09.2014 Autor: Pavel Ungr
Podnikatel Zdeněk Bakala chce prodat nizozemskou firmu Green Gas International, jež těží a zpracovává důlní a skládkový plyn. Prodej této firmy souvisí s jeho odchodem ze skupiny BXR respektive rozdělením jejího portfolia. Informoval o tom deník E15.
Zdeněk Bakala

Podnikatel Zdeněk Bakala chce prodat nizozemskou firmu Green Gas International, jež  těží a zpracovává důlní a skládkový plyn. Prodej této firmy souvisí s jeho odchodem ze skupiny BXR respektive rozdělením jejího portfolia. Informoval o tom deník E15.

 

Tuzemská dcera Grenn Gas DPB obchoduje s černouhelnou OKD, jejímž spoluvlastníkem je i Bakala, když v jejich dolech těží metan z bývalých slojí a obstarává odstraňování metanu z činných dolů. Pro ztrátovou OKD také distribuuje kyslík pro zajištění bezpečnosti dolů.

 

O Bakalovu firmu by mohli mít zájem zejména lokální hráči z regionu severní Moravy a firmy, jež jsou napojeny svým byznysem právě na OKD. Green Gas International působí například také v Německu, USA nebo na Ukrajině a loni utržila celkem 56 milionů eur, dvě třetiny obratu ovšem tvoří pouze česká dcera.

 

Green Gas International není zdaleka jedinou firmou z portfolia miliardáře Zdeňka Bakala, jež je nebo bude k mání. V rámci jeho „rozchodu“ s investiční skupinou BXR by se na trh měl dostat například také výrobce pelet ze železné rudy Ferrexpo.

 

 

 

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Bakala může slavit, NWR odvrátila krach

Sekce: Byznys Datum: 01.09.2014 10:52
Věřitelé NWR si koupili naději, když schválili restrukturalizační plán společnosti. Odpustili firmě část dluhů a dali jí tím další pokus na zotavení

Z Bakalova OKD odejdou stovky zaměstnanců

Sekce: Byznys Datum: 27.11.2014 18:16
Počet zaměstnanců černouhelné společnosti OKD v příštím roce klesne o několik stovek. Zhruba 500 až 600 lidí se budou týkat takzvané přirozené odchody, případné další propouštění by záviselo na…

Bakalova NWR dokončila kapitálovou restrukturalizaci

Sekce: Byznys Datum: 08.10.2014 08:32
Těžařská společnost NWR, která mimo jiné provozuje ztrátový Důl Paskov, právě dokončila kapitálovou restrukturalizaci. Potvrdil to předseda představenstva NWR Gareth Penny. Informovala o tom ČTK.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flexibilní pracovní doba, jídlo zdarma a wellness aneb na co slyší talentovaní miléniálové

Sekce: Byznys Datum: 15.01.2017 21:00
Jak dostat ty nejbystřejší mladé mozky k sobě do firmy?

Miliardář Jack Ma a 5 rad, které vám v podnikání otevřou oči

Sekce: Rady a tipy Datum: 14.01.2017 21:00
Zakladatel společnosti Alibaba má jedinečnou morálku a v byznysu si zachovává selský rozum. Co doporučuje?

K čemu je univerzita? Naučí vás vycházet s lidmi s odlišnými názory, tvrdí Tim Cook

Sekce: Osobnosti Datum: 13.01.2017 21:00
Jedním z nejdůležitějších aspektů v byznysu je udržet si svou vizi. V Applu o tom vědí své, neb si za více než 30 let existence vysloužili nálepku rebelů. Jak uvažují v jedné z nejznámějších firem…