O zaměstnání je zájem, o práci ne

Sekce: Byznys Datum: 22.06.2014 Autor: František Prokop
Zaměstnání chci, práci ne, jak se řežou náklady a další postřehy z českého byznysu.
***************
O tom, jak to s chutí pracovat u mnoha lidí skutečně je, výstižně hovoří slova šéfa ostravského holdingu Vítkovice Jana Světlíka. Loni tato firma nabrala tisíc nových zaměstnanců. Po roce jich zbylo padesát. Světlík to lapidárně komentuje: „Chtějí mít zaměstnání, ale nechtějí práci." K tomu lze dodat jen okřídlené heslo: Já se práce nebojím, já si klidně vedle ní i lehnu.
***************
 
Šéfové administrativně přebujelých státních úřadů a firem by zřejmě měli absolvovat několikaměsíční stáž u Kellnerovy O2 Czech Republic, aby se naučili, jak se čistí firma od přebujelého aparátu. Během pěti měsíců, co ji Petr Kellner vlastní, klesly náklady na vedoucí pracovníky o dvě pětiny, vyšší a vrcholový management zeštíhlel o třetinu, střední management o čtvrtinu. A pak, že to nejde.
 
***************

A ač to nebývá zvykem, jedna pochvala na závěr. Česká pošta uvažuje, že mohla být od roku 2017 bankou. I když se leckomu nad tím objeví v obličeji škleb, říkám a proč ne? Stejně tyto služby zajišťuje, jen ty zisky jako smetanu sbírá někdo jiný. V tomto případě ČSOB. Takže zní logicky, že by Poštovní spořitelna měla patřit poště. Jistě prospěšnější než prodej plyšáků. Palec nahoru.
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

S novým rokem nové zaměstnání. Toto je 5 důvodů, proč si najít práci ve startupu

Sekce: Rady a tipy Datum: 05.01.2017 21:00
Buzzword, životní styl nebo bublina? Ať už máte názor na mladé rychle rostoucí firmy jakýkoli, měli byste zkusit v nějaké pracovat.

Proč nejlepší zaměstnanci opouštějí svá stávající zaměstnání?

Sekce: Byznys Datum: 13.02.2017 20:30
Aneb proč se šikovní a výkonní nespokojí i s relativně dobrým zaměstnavatelem.

Ředitelka General Motors radí, jak na prvních 90 dní v novém zaměstnání

Sekce: Rady a tipy Datum: 12.01.2017 20:00
Být na značkách včas již dávno nestačí. Co je třeba dělat, abyste se stali nepostradatelnou částí firmy?
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…