Drobnosti, bez nichž se auto neobejde

Sekce: Byznys Datum: 17.12.2013 Autor: Milan Charvát
Sedací systémy, systémy uzamykání dveří, motorky pro klimatizaci či ABS – to jsou součásti, bez nichž se automobil dnes již těžko obejde. Jejich výrobcem je firma Brose, sídlící dílem v Kopřivnici a dílem v Rožnově pod Radhoštěm.
 
Nejedná se přitom o žádného trpaslíka. Čtvrtá největší rodinná firma na světě působící v automobilovém průmyslu. Jen v obou valašských lokalitách zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a uvažuje o dalším zvýšení počtu zaměstnanců. Pod letošním obratem téměř 13 miliard korun si samozřejmě lze představit ledacos. V případě Brose to znamená například 9 milionů sedacích systému a dalších komponent pro sedačky, 19 milionů motorků pro klimatizaci a systémy ABS, přes 4 miliony zámkových systémů.  I v přehledu odběratelů se vyskytují  velmi renomované značky – Volkswagen, Mercedes, Audi, Volvo. To vše řadí českou pobočku na první místo v celém koncernu Brose.
 
Dobré výsledky také umožňují firmě výrazně investovat. Nyní v testovací fázi a od počátku ledna v plném provozu je i v evropských podmínkách výjimečný projekt. Je jím plně automatizovaná skladovací hala. Za pakatel, půl miliardy korun. Umožní však manipulovat se stále rostoucím množstvím materiálu bez výrazného zvyšování nákladů. Například člověk si na materiál sáhne až na samotné výrobní lince. Čili jev u nás stále poměrně výjimečný.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Jak vytvořit milionový byznys prodejem drobností? Hollar prodává věci za dolar… a funguje to

Sekce: Byznys Datum: 11.01.2017 21:00
Skupina profesionálů objevila skrytý potenciál prodeje low-cost zboží. Vzali koncept “Vše za 39” a oblékli jej do internetového kabátu. Vytvořili vlastní aplikaci a o investorské peníze nemají nouzi.

AAA Auto na prodej

Sekce: Byznys Datum: 06.06.2014 08:45
Největší síť autobazarů AAA Auto nejspíš změní vlastníka. Čechoaustralan Anthony James Denny, který je se 78 procenty akcií většinovým vlastníkem firmy, se údajně snaží svého podílu zbavit a jednání…

AAA Auto se stáhne z burzy

Sekce: Byznys Datum: 08.01.1971 00:00
Skupina autobazarů AAA Auto chce stáhnout své akcie ze všech burz, kde se s nimi obchoduje.   Skupina autobazarů AAA Auto přišla s celkem nečekaným rozhodnutím. Chce stáhnout své akcie z burzy.…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…