Luxusní bydlení z Dubaje. Z ložnice pod vodou uvidíte ryby!

Plovoucí apartmány nabídnou netradiční bydlení. Jen za 43 milionů korun

Sekce: Bydlení Datum: 19.04.2016 Autor: Pavel Hejkrlík
Představte si, jaké by to bylo. Sedíte na terase u mola, všude čerstvý vzduch, kolem domu vám šplouchá voda. Slunce paří, a tak sejdete dovnitř svého apartmánu a po schodech dolů do ložnice, která je pod hladinou. Usínáte a kolem vás plavou želvy. V Dubaji bude brzy takové bydlení možné v rámci projektu “Plovoucího mořského koníka”.

Projekt Floating Seahorse pochází z dílny realitní společnosti Kleindienst, která staví rezidenční projekty v Dubaji. Obojživelný dům, který nabídne zážitky z podmořské části vilky, přijde na asi 1,8 milionu dolarů (asi 43 milionů korun). Podle společnosti jde spíše o člun než o vilu. Celkem jich bude v nabídce firmy 42 a každý apartmán nabídne na třech podlažích, přičemž jedno je pod vodou, celkem 157 metrů čtverečních obytné plochy.

Na horním podlaží budou koupelny, malá kuchyň, minibar, Jacuzzi a bude mít skleněnou podlahu kvůli světlu. Prostřední patro nabídne velký obývací pokoj, velkou kuchyň a jídelnu, zatímco v nejatraktivnějším patře pod vodou bude hlavní ložnice s koupelnou. Samozřejmostí jsou prosklené zdi kvůli pozorování mořské fauny a flóry. Usínání v akváriu.

Celý komplex Seahorse je součástí většího projektu nazvaného Srdce Evropy, které je tvořené několika umělými ostrůvky jen čtyři kilometry od Dubaje. Název Mořský koník nemá komplex jen náhodou. Tvůrci plánují, že pod vilkami budou instalovány umělé korály, u nichž by mohli najít útočiště skuteční mořští koníci, kteří jsou ohroženým druhem. První vilky mají být hotovy během tohoto roku, první nájemníci se pak mohou stěhovat v roce 2017. Detaily si prohlédněte v přiložené fotogalerii.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Rozhovor se zakladatelkou VOJ interier design

Sekce: Bydlení Datum: 20.06.2015 16:00
Minimálně jednou za život nastane u každého člověka situace, kdy si bude hledat nový domov a dostane se k otázkám, jak si ho zařídit. Nebo třeba jen bude potřeba přestavit ložnici nebo jiný pokoj,…

Milujete design? Potom je pro vás tento newyorský apartmán jasnou volbou

Sekce: Bydlení Datum: 22.11.2015 11:00
Pokud se někdy v budoucnu chystáte navštívit New York a místo hotelu byste si přáli pronajmout soukromý apartmán, doporučujeme Tribeca West Gallery s výhledem na řeku Hudson. Nejenže je tento…

Perla Los Angeles: Nádherné luxusní sídlo ve středomořském stylu

Sekce: Bydlení Datum: 12.01.2015 13:00
Toto luxusní sídlo, které je jedním z nejšťavnatějších realitních lákadel v Los Angeles, možná i v celé Kalifornii, patří mezi nemovitosti, jež bez problémů snesou srovnání s tím nejlepším na světě.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flexibilní pracovní doba, jídlo zdarma a wellness aneb na co slyší talentovaní miléniálové

Sekce: Byznys Datum: 15.01.2017 21:00
Jak dostat ty nejbystřejší mladé mozky k sobě do firmy?

Miliardář Jack Ma a 5 rad, které vám v podnikání otevřou oči

Sekce: Rady a tipy Datum: 14.01.2017 21:00
Zakladatel společnosti Alibaba má jedinečnou morálku a v byznysu si zachovává selský rozum. Co doporučuje?

K čemu je univerzita? Naučí vás vycházet s lidmi s odlišnými názory, tvrdí Tim Cook

Sekce: Osobnosti Datum: 13.01.2017 21:00
Jedním z nejdůležitějších aspektů v byznysu je udržet si svou vizi. V Applu o tom vědí své, neb si za více než 30 let existence vysloužili nálepku rebelů. Jak uvažují v jedné z nejznámějších firem…