Svět SUV aneb Frajeři do terénu

Sekce: Auta Datum: 24.10.2016 Autor:
Zimní měsíce si na silnici žádají trochu jiný přístup, proto jsem pro nadcházející sychravé dny vybral to nejzajímavější v kategorii SUV. Z nedávného pařížského autosalonu jsem také přivezl žhavou novinku v podobě páté generace modelu Discovery od tradičního britského výrobce off-roadů.

Neohrožené Volvo V90 Cross Country

Železo se má kout, dokud je žhavé. A přesně tím se řídí u Volva, když přidali další variantu modelu „devadesátkové“ řady. SUV XC90, sedan S90 a kombi V90 aktuálně doplnil outdoorový kombík V90 Cross Country.

Recept na přerod klasického kombi V90 je vcelku jednoduchý a léty prověřený. Zvednete podvozek, v tomto konkrétním případě o 65 mm na výsledných 218 mm, nastavíte ho pro zdolávání nezpevněných cest, přidáte drsně vypadající černé oplastování lemů blatníků, bočních prahů a dolních částí nárazníků, naznačíte ochranné plechy podvozku a máte prakticky hotovo. Abych ovšem V90 Cross Country nekřivdil, pokud byste se podívali pod auto, našli byste tam i opravdu funkční ochranu jinak zranitelných podvozkových komponentů.

Aby Volvo u V90 Cross Country posílilo status neohroženého auta pro jakýkoli povrch, dalo mu standardně do vínku nejen pohon všech kol, ale z nabídky vypadl nejslabší zážehový a vznětový motor. K dispozici jsou tak přeplňované zážehové čtyřválce Drive-E o objemu 2,0 litru označované T5 a T6, což znamená parametry 254 koní a 350 Nm, respektive 320 koní a 400 Nm. Pro ty, co raději tankují naftu, jsou k dispozici dvoulitrové čtyřválce s označením D4 (190 koní a 400 Nm) a D5 (235 koní a 480 Nm).

Interiér zůstal prakticky beze změn, což znamená velkou dávku typického severského stylu a luxusu s důrazem na detail. Grafika centrálního dotykového displeje je vynikající, stejně tak u displeje, který nahrazuje klasické analogové přístroje. Nechybí široké možnosti konektivity a ty, co rádi kvalitní audio, potěší high-end audio systém Bowes & Wilkins.

Jaké další modely stojí podle Petra za pozornost? Proč byste si měli pořídit Land Rover Discovery? Názory a postřehy předního českého automobilového novináře čtěte v listopadovém vydání magazínu MontyRich. OBJEDNÁVEJTE NYNÍ!

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Faraday Future chce změnit svět vozů stejně jako změnil Apple svět telefonů

Sekce: Byznys Datum: 12.01.2016 17:00
Jaké je to být startuperem v nejprestižnějším oboru na světě? Faraday Future je ztělesněním společnosti, která chce dokázat to, co se povedlo jen málokomu. Chce převzít kormidlo ve světě elektrických…

Audi RS6: znovu Gallardo v kombíku ?

Sekce: Lifestyle Datum: 14.10.2014 13:00
Jestli jste vždy toužili po autě, které vám poskytne dostatek pohodlí a prostoru, bude vás dobře reprezentovat, určitě vám neunikla řada A6 od automobilky Audi. Jestliže se neradi spokojujete s…

Indie pokutovala indickou Škoda Auto

Sekce: Byznys Datum: 26.08.2014 15:45
Indie pokutovala celkem 14 automobilek z důvodu narušování hospodářské soutěže. Pokutu ve výši 160 milionů korun bude muset zaplatit i mladoboleslavská Škoda Auto.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.