Brexit investory vystrašil. Jak postupovat dál?

Lidé na trhu nyní hledají hlavně garantované investice

Sekce: Aktuality v investování Datum: 24.08.2016 Autor: Pavel Hejkrlík
Jaké další dopady bude mít rozhodnutí britských voličů, kteří v referendu rozhodli o vystoupení Velké Británie z Evropské unie? Jaký dopad to má na investice a burzy ve světě?

Výsledky hlasování o brexitu nebyly noční můrou jen pro firmy a politiky, ale také pro obchodníky s cennými papíry. Britové se vzepřeli predikcím uznávaných brokerů v České republice i ve světě a udělali z jejich analýz snůšku zbožných přání. I když se ukazuje, že důsledky hlasování o brexitu jsou prozatím spíše politické než ekonomické, důvěra investorů utrpěla.

Vzhledem k minimálním úrokovým sazbám u bankovních produktů však nelze mluvit o odlivu investorů z akciových trhů, jedná se spíše o změnu preferencí. Hlasování o brexitu žádné slibované výnosy nepřineslo, a i když se hodnota akcií již vrátila do normálu, nikde není psáno, že to příště nedopadne jinak. Investoři se proto v současnosti raději uchylují ke garantovaným investicím, které jim pomohou zabezpečit jejich prostředky proti dalším případným výkyvům.

Do popředí zájmu se dostávají produkty s vysokou mírou garance, vysoký výnos je „až“ na druhém místě. Tomuto trendu se přizpůsobili i čeští obchodníci s cennými papíry a upravili své produktové nabídky.

Garantované certifikáty jsou populární

Nejoblíbenějšími investičními nástroji dneška se staly garantované certifikáty. Brokeři samozřejmě přizpůsobili svou nabídku nejvyšší poptávce, ale nezapomněli ani na klienty, kteří stále hledají v první řadě atraktivní výnos.

Tím se řídil také obchodník s cennými papíry CYRRUS, který udělal radost oběma skupinám investorů. Do svého portfolia zařadil garantovaný investiční certifikát, který je unikátní tím, že umožňuje investorům získat výnos až 12 % za jeden rok při zajištění návratnosti minimálně 90 % vkladu. Při plném splacení certifikátu nemůže být ztráta vyšší než 10 %, zatímco výnos může dosáhnout až 12 %.

Vyhráli hlavně noví investoři

Zvýšená opatrnost investorů měla na aktuální nabídku některých brokerů zásadní vliv. Ta je momentálně mnohem přístupnější pro nové investory, kteří chtějí využít potenciál akciových trhů, ale nechtějí hned při první investici zbytečně riskovat. Mnout ruce si mohou také konzervativnější investoři, neboť si na trhu mohou vybrat velmi zajímavé garantované produkty, které byly dříve těžko k dostání.

Text vyšel ve spolupráci se společností Cyrrus.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

BREXIT: Na co se připravit a kde hledat příležitosti

Sekce: Odborné články Datum: 19.09.2016 15:00
Rozhodnutí britských voličů opustit Evropskou unii s sebou přináší celou řadu zásadních změn. Magazín MontyRich se pokusil podívat na hlavní dopady a změny, které postihnou tuzemské podniky i lidi…

Petr Krčil: Nízké sazby ženou lidi do investic do akcií

Sekce: Investování Datum: 22.09.2016 14:00
Chcete se dozvědět více o investování od tuzemských špiček v oboru? V Praze se ve dnech 10. a 11. listopadu koná třetí ročník České investiční konference, kde vystoupí řada českých a slovenských…

Daniel Gladiš: Akcie jsou nejlepší dlouhodobou investicí

Sekce: Investování Datum: 09.09.2016 12:00
Chcete se dozvědět více o investování od tuzemských špiček v oboru? V Praze se ve dnech 10. a 11. listopadu koná třetí ročník České investiční konference, kde vystoupí řada českých a slovenských…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…